به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

استفاده از قابلیت جستجو در ویندوز ۸

 

وقتی که برای مدتی از ویندوز ۸ استفاده کردید، با گذشت زمان با فایلهای متعدد زیادی سروکار خواهید داشت همانند فایلهای موسیقی، تصاویر و فایلهای متن. ممکن است برخی مواقع پیدا کردن فایل مورد نظر قدری مشکل باشد. حتی ممکن است پیدا کردن یک برنامه خاص نیز برای شما مشکل باشد. خوشبختانه قابلیت جستجویی وجود دارد که با استفاده از آن می توانید فایلها، برنامه ها و یا تقریبا هرچیزی را که بر روی کامپیوتر شما قرار دارد، پیدا کنید.

 

برای انجام جستجو از طریق صفحه Start، طبق مراحل زیر عمل کنید:

 

در صفحه Start، مطلبی یا موضوعی را که می خواهید جستجو کنید را تایپ کنید. نتایج جستجوی شما بلادرنگ در سمت چپ صفحه نمایش ظاهر می شود و گزینه های جستجو در سمت راست مشاهده می شوند.

 

01search_results

 

بطور پیش فرض نتایج جستجو، برنامه ها را نشان می دهند. برای همین منظور می توانید از گزینه های مختلف جستجو که در سمت راست صفحه نمایش قرار دارد برای یافتن فایلها، تنظیمات و موارد دیگر استفاده کنید:

می توانید گزینه های Settings یا Files را برای یافتن یک فایل یا تنظیم انتخاب کنید.

 

02search_for_file


همچنین می توانید از یک برنامه مخصوص برای جستجو استفاده کنید. بعنوان مثال، می توانید با استفاده از برنامه People اطلاعات تماس دوست خود را پیدا کنید.

03search_for_people

 

جستجو از طریق دسک تاپ

 

اگر بر روی صفحه دسک تاپ قرار دارید، ابتدا باید کلید Windows را فشار دهید تا به صفحه Start خود بروید و مطلب موردنظر خود را جستجو کنید.

 

04start_keyboard_windows_key

 

جستجو بر روی یک تبلت

 

اگر از تبلت استفاده می کنید که صفحه کلیدی به آن متصل نمی باشد، می توانید با کشیدن انگشت خود از سمت راست صفحه نمایش به سمت داخل، گزینه Search را  مشاهده کرده و انتخاب کنید سپس موضوع مد نظر خود را تایپ کنید.

 

05search_charm

 

Website design with by ZABET