به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

استفاده از MagicScroll Web Reader برای خواندن صفحات وب

 

با استفاده از این نرم افزار می توانید مقالات طولانی و بلند روی وب را سریعتر و بسیار راحت تر مشاهده کرده و بخوانید.

 

magicscroll_default_1_610x423

 

شاید اغلب شما با این مورد مواجه شده باشید که در هنگام خواندن مقاله ای بر روی وب، خط خود را گم کرده باشید. به نظر آقای  Richard Walis که برنامه نویس نرم افزار MagicScroll می باشد، اشکال کار در نوع رسانه اجتماعی یا سایر موارد گیج کننده  مرتبط با کامپیوتر نیست. نرم افزار MagicScroll  روشی را برای پیمایش بلوکهای بزرگی از متون آنلاین ارائه می دهد.

برای اینکه از پیمایش صفحه وب خارج نشوید و دنبال خطی در متن خود نگردید، Wallis یک مرورگر دارای محل یاب (bookmarklet) نوشته است که پیمایش معمولی صفحات وب را به سبک و شیوه ورق زدن صفحات  کتاب انجام می دهد. این بدین معناست که به جای پیمایش یک صفحه بزرگ می توانید مطلب خود را همانند یک کتاب ورق بزنید.

در زیر نحوه نصب نرم افزار MagicScroll Web Reader را بر روی گوگل کروم و سایر مرورگرها مشاهده می کنید:

نکته: این محل یاب(Bookmarklet) با هر صفحه وبی کار نمی کند. به علت وجود تکنیکهای منحصربفرد طراحی صفحه، ممکن است هنوز نیاز به استفاده از دکمه پیمایش روی ماوس خود داشته باشید. اگرچه، MagicScroll در هر زمان تنها یک صفحه را به شما نشان خواهد داد.


نصب روی گوگل کروم:

magicscroll_install_1_610x395

 

خوشبختانه Wallis یک دکمه الحاقی  برای این برنامه ایجاد کرده است تا یک خانه بر روی نوارابزار کروم شما به MagicScroll اختصاص یابد. برای نصب دکمه الحاقی مذکور، کافی است که ورودی MagicScroll Web Reader را بر روی فروشگاه کروم (Chrome Store ) باز کنید سپس بر روی Add to Chrome کلیک کنید. اکنون باید آیکون جدیدی را در گوشه سمت راست و بالای مرورگر وب کروم خود مشاهده کنید. اگر مشاهده نکردید کافی است مرورگر کروم خود را بسته و دوباره  باز کنید تا ظاهر شود.

 

magicscroll_ontoolbar_1.png

 

نصب روی سایر مرورگرها:

 

magicscroll_bookmarklet.png

 

از آنجایی که هیچ گونه نصب مستقیمی برای افزودن نرم افزار MagicScroll Web Reader به نوارابزار شما وجود ندارد، فقط کافی است تا محل یاب پیدا شده بر روی MagicScroll Web Reader را به سمت ناحیه لینکهای سریع خود کشیده و رها کنید(drag and drop).

بعد از آنکه MagicScroll Web Reader را نصب کردید یا بر روی مرورگر مورد علاقه خود Bookmark کردید فقط کافی است که به یک صفحه وب بروید و بر روی لینک یا دکمه آن کلیک کنید.

از اینجا شما قادر خواهید بود تا با استفاده از کلیدهای مکان نمای راست و چپ صفحات وب را ورق بزنید یا با استفاده از ماوس، آنها را پیمایش کنید. اگر می خواهید مجددا به نوع صفحه عادی قبلی بازگردید، فقط کافی است بر روی دکمه ای که در گوشه سمت چپ بالا قرار دارد، کلیک کنید.

 

قابلیتهای دیگر

 

magicscroll_extras2_1.png

 

MagicScroll Web Reader دارای قابلیتهای دیگری نیز می باشد که ممکن است برای شما جالب باشند. اگر بر روی دکمه Settings کلیک کنید(دومین دکمه از بالا در گوشه سمت چپ بالا)می توانید اندازه فونت و طرح رنگ را عوض کنید. این قابلیت زمانی مفید است که بخواهید از یک لپ تاپ در زیر نور خورشید استفاده کنید و به کنتراست بیشتری برای مشاهده راحت تر کلمات نیاز داشته باشید. در گوشه سمت راست و پایین، یک دکمه Play را به همراه علامتهای مثبت و منفی مشاهده می کنید. این دکمه Play بطور خودکار پیمایش صفحات را برای شما انجام می دهد و دو دکمه دیگر نیز امکان تنظیم سرعت پیمایش را برای شما فراهم می آورند.

 

Website design with by ZABET