به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

استفاده از SkyDrive در ویندوز ٨

 

یکی از بزرگترین تغییرات اعمال شده در ویندوز 8 این است که ویندوز با SkyDrive (سرویس ذخیره سازی آنلاین مایکروسافت) هماهنگ و یکپارچه شده است. اگر فایلهایی دارید که در SkyDrive ذخیره شده اند، می توانید به راحتی از طریق ویندوز 8 به آنها دسترسی پیدا کنید. در این پست نحوه مدیریت فایلهای SkyDrive و نیز چگونگی نصب  SkyDrive Desktop  را به شما نشان می دهیم.

 

چرا باید از SkyDrive استفاده کرد؟

 

اگر از نگارشهای قبلی ویندوز استفاده کرده باشید، بطور حتم با پوشه ها و فایلهای روی کامپیوتر خود نیز سروکار داشتید. امروزه به نسبت سالهای پیش مردم بیشتر از موبایل استفاده می کنند. این ایده که بتوانید تمامی فایلهای خود را همیشه همراه خود داشته باشید، ایده بسیار خوب و جالبی می باشد. استفاده از Cloud(ابر) مناسب ترین راه برای این منظور می باشد. اگر فایلهای خود را بصورت آنلاین ذخیره کنید، برای دسترسی به آنها تنها به یک ارتباط اینترنتی نیاز خواهید داشت.

SkyDrive به اندازه 7 گیگابایت فضای رایگان برای ذخیره سازی اطلاعات به شما می دهد و در صورت نیاز می توانید مقدار فضای بیشتری را خریداری کنید. هنگامی که با اکانت مایکروسافت خود به ویندوز متصل می شوید، بطورخودکار به SkyDrive شما نیز متصل می شود و به شما امکان می دهد تا از طریق برنامه  مخصوص SkyDrive و یا برنامه Photos به فایلهای خود دسترسی پیدا کنید.

 

01skydrive_live_tile

 

نحوه آپلود فایلها به SkyDrive

 

برخی از برنامه ها همانند مایکروسافت آفیس 2013 فایلهای شما را بطور پیش فرض در SkyDrive ذخیره می کنند. اگرچه ممکن است بخواهید فایلهای دیگری را نیز به SkyDrive خود اضافه کنید.

1-      در صفحه Start، بر روی برنامه SkyDrive کلیک کنید.

 

02skydrive_open_from_start_screen

 

2- بر روی صفحه نمایش راست کلیک کنید. منویی در پایین صفحه نمایش باز می شود.

 

03skydrive_menu

 

3- برروی دکمه Upload کلیک کنید.

 

04skydrive_upload_button

 

4- لیستی از پوشه ها و فایلها را در Documents library خود مشاهده خواهید کرد.

 

05skydrive_folders_and_files

 

5- برای مشاهده فایلهای دیگر خود بر روی فلش پایین افتادنی Files کلیک کنید و مکان دیگری را انتخاب کنید (بعنوان مثال: Desktop).

 

06skydrive_select_loc0606ation

 

6- هنگامی که فایل مورد نظر را پیدا کردید، آن را انتخاب کرده و بر روی Add to SkyDrive کلیک کنید. در صورت نیاز می توانید چندین فایل را انتخاب کنید.

 

07skydrive_add_to_skydrive

 

7- فایلهای مربوطه به SkyDrive شما اضافه خواهند شد.

 

08skydrive_after_upload

 

نحوه دسترسی به SkyDrive در یک مرورگر

 

اکنون که فایلهایی را در SkyDrive خود آپلود کردید می توانید از طریق کامپیوتری که به اینترنت متصل باشد، به آنها دسترسی پیدا کنید(حتی اگر کامپیوتر مربوطه دارای ویندوز 8 نباشد).

1-      به سایت www.skydrive.com مراجعه کنید و با اکانت مایکروسافت خود وارد شوید.

 

09skydrive_sign_in

 

2-      تمامی فایلها و پوشه های خود را مشاهده می کنید. بر روی فایل و پوشه مورد نظر خود کلیک کنید تا باز شود.

 

10skydrive_open_doc_in_browser

 

3-      اگر فایل شما یک فایل آفیس می باشد(همانند یک فایل ورد یا صفحه گسترده اکسل)، می توانید برروی  Edit Document  کلیک کنید سپس گزینه Edit in Web App را انتخاب کنید تا آن را ویرایش کنید.

 

11skydrive_edit_doc

 

برخی از فایلها نمی توانند در SkyDrive ویرایش شوند. در عوض می توانید با راست کلیک کردن برروی آن و انتخاب گزینه Download، آن را دانلود کنید. سپس می توانید فایلهای دانلود شده را به جهت ویرایش آنها باز کنید.

 

12skydrive_download_file

 

نصب برنامه SkyDrive Desktop

 

اگر ترجیح می دهید که در دسک تاپ خود کار کنید، می توانید برنامه SkyDrive Desktop را دانلود کنید. اینکار یک پوشه SkyDrive را به فایل اکسپلرر شما اضافه می کند. هنگامی که فایلهای مورد نظر را به این پوشه انتقال دادید، فایلهای مزبور بطور خودکار به SkyDrive آپلود می شوند و می توانید ازهرجایی که بخواهید به آنها دسترسی داشته باشد. حتی می توانید از راه دور، به فایلهای ذخیره شده روی کامپیوتر خود نیز دسترسی پیدا کنید حتی اگر این فایلها را به SkyDrive آپلود نکرده باشید.  

 

نحوه نصب برنامه SkyDrive Desktop

 

1-      تا صفحه  Download SkyDrive پیمایش کنید. Download SkyDrive for Windows را پیدا کرده و انتخاب کنید.

 13aa2012_start_download_new

 

2- هنگامی که فایل مزبور دانلود می شود، بر روی Run کلیک کنید تا برنامه نصاب SkyDrive را باز کنید.

 

14skydrive_desktop_app_run

 

3- برنامه نصاب SkyDrive باز خواهد شد. برای ادامه کار بر روی Get Started کلیک کنید.

 

15skydrive_desktop_app_get_started

 

4-      پنجره  SkyDrive Folder ظاهر خواهد شد که در آن نحوه کار پوشه SkyDrive با کامپیوتر شما را بیان می کند. برای ادامه کار بر روی Next کلیک کنید.

 

16skydrive_desktop_app_next

 

5-      برای تکمیل نصب برنامه، بر روی Done کلیک کنید. اگر می خواهید از راه دور، به فایلهای روی این کامپیوتر دسترسی داشته باشید، این گزینه باید انتخاب شده باشد.

 

17skydrive_desktop_app_done

 

6-      اکنون برنامه SkyDrive Desktop برروی کامپیوتر شما نصب شده است. یک پوشه SkyDrive به فایل اکسپلرر شما اضافه خواهد شد و هر فایلی که به این پوشه اضافه کنید، به SkyDrive شما آپلود می شود.

 

18skydrive_desktop_app_folder

 

Website design with by ZABET