به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

به اشتراک گذاری فایلها بین ابزار اندروید و مکینتاش با استفاده از برنامه Droid NAS

 

برنامه Droid NAS اندروید این امکان را به ابزارهای اندروید می دهد تا در Finder مکینتاش دیده شوند و بدین طریق فایلها را بین آنها و از طریق Wi-Fi ردوبدل کنید.

 

01Droid_NAS_with_Mac_610x406

 

می توانید فایلهای خود را بین ابزار اندروید و یک کامپیوتر مکینتاش و با استفاده از یک کابل USB و نیز اجرای برنامه Android File Transfer بر روی مکینتاش خود به اشتراک بگذارید. حال اگر هردو ابزار به یک شبکه Wi-Fi متصل باشند، انجام اینکار آسانتر می شود. می توانید با استفاده از Droid NAS اینکار را انجام دهید. برنامه Droid NAS، یک برنامه اندرویدی است که باعث می شود تا ابزار شما در Finder بصورت یک کامپیوتر Bonjour نمایش داده شود. نیازی به باز کردن مرورگر وب یا اجرای یک برنامه جداگانه برروی مکینتاش نیست.

برنامه Droid NAS را برروی ابزار اندروید خود باز کنید سپس پروفایلی را که می خواهید از آن استفاده کنید را انتخاب کنید. می توانید از بین سه پروفایل که از قبل پیکربندی شده اند، یکی را انتخاب کنید. این پروفایلها عبارتند از: Home، Office و Cafe. هنگامی که پروفایل را انتخاب کردید، برروی دکمه “Start Server” ضربه بزنید.

 

02Droid_NAS_for_Android

 

اکنون ابزار اندروید شما باید بر روی کامپیوتر مکینتاش و در Finder نمایان شود. حال می توانید فایلهای بین این دو ابزار را ردو بدل کنید.

 

03Android_in_Mac_Finder_610x351

 

تنظیمات Droid NAS این امکان را به شما می دهند تا نام سرور را تغییر دهید، آیکون Finder جدیدی را انتخاب کنید، دسترسی کاربران را محدود کنید و نیز مشخص کنید در زمانی که به شبکه های Wi-Fi دیگر متصل می شود، کدام پروفایل بارگذاری شود.

 

04Droid_NAS_settings

 

از آنجایی که Droid NAS تنها راه انتقال فایل ها از ابزار اندروید شما به یک مکینتاش نمی باشد ولی روش استفاده از آن بسیار آسان است و این امکان را به شما می دهد تا فایلهای خود را در درون Finder به درستی و خوبی مدیریت کنید.

 

Website design with by ZABET