به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

افزودن مقاصد جدید به منوی Send to در ویندوز ٨

 

با استفاده از دستور Run، می توانید به سرعت و به راحتی منوی Send to  مربوط به کلیک سمت راست را به دلخواه تغییر داده و سفارشی کنید.

 

 

گزینه Send to که در هنگام کلیک راست کردن، ظاهر می شود، ابزار محبوبی برای ارسال فایلها در ویندوز 8 به حساب می آید. روش ساده ای برای افزودن مقاصد (یا مکانهای)جدید به آن وجود دارد. با استفاده از کلیدهای میانبر Win+R پنجره Run را باز کنید و در آن Shell:sendto را تایپ کرده و بر روی OK کلیک کنید. اجرای این دستور پوشه SendTo را باز می کند که در آن مقاصد منوی Send to مربوط به منوی راست کلیک وجود دارند. دراینجا می توانید هرکدام از میانبرهای پیش فرض را حذف کنید و یا میانبرهای جدید را انتخاب کرده و Drag کنید(بکشید).

 

 

اگر شما جزء افرادی هستید که بطور مکرر مقاصد منوی Send To را تغییر میدهد، دستور Run  را برای افزودن مقصد جدید اجرا نکنید. برای این منظور می توانید به راحتی میانبر SendTo را به پوشه SendTo اضافه کنید.

 

 

برای انجام اینکار، ابتدا باید پوشه SendTo را باز کنید. سپس گزینه SendTo را که در نوار قرار دارد به سمت پایین و درون خود پوشه بکشید (Drag کنید). اینکار باعث ایجاد یک گزینه SendTo-Shortcut در پوشه می شود. با این میانبری که اضافه شده است، دیگر نیازی به باز کردن پوشه SendTo به منظور افزودن یک گزینه به آن ندارید. درعوض،  هنگامی که با گزینه ای مواجه می شوید که می خواهید آن را بعنوان یک مقصد در منوی Send to اضافه کنید، کافی است بر روی گزینه مزبور از منوی Send to راست کلیک کنید و این میانبری را که ایجاد کردید، انتخاب نمایید. گزینه مربوطه به پوشه SendTo اضافه خواهد شد و به تبع آن به منوی Send to کلیک راست نیز اضافه می شود.

 

Website design with by ZABET