به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

با استفاده از منوی راست کلیک کروم، فایلهای خود را در Dropbox ذخیره کنید

 

در این پست مراحل دریافت فایلها یا تصاویر از وب و آپلود آنها به اکانت Dropbox را با استفاده از روش extension گوگل کروم می آموزید.

 

tour5

 

Dropbox یکی از روشهای ذخیره سازی ابری(Cloud) برای افرادی است که نیاز به اشتراک گذاری یا همکاری بر روی فایلها، صداها یا تصاویر را دارند. تا زمانیکه اتصال اینترنتی برقرار باشد، می توانید از هرجایی که هستید به فایلهای خود دسترسی داشته باشید، حتی خیالتان راحت است در زمانی که به کامپیوتر خود دسترسی ندارید، فایلهایتان در امان بوده و از بین نمی روند.

اگر از آن دست افرادی هستید که اغلب به ذخیره سازی تصاویر یا فایلهای روی وب می پردازید، متوجه هستید که انجام این فرایند به خودی خود چندان آسان نمی باشد. برای این منظور یا باید نرم افزار DropBox را بر روی کامپیوتر خود داشته باشید و هربار که می خواهید چیزی را ذخیره کنید، پوشه مورد نظر را انتخاب نمایید یا اینکه مجبورید که فایل مورد نظر را پیدا کرده و از طریق مرورگر خود آپلود کنید. در هنگام استفاده از روش اول می توانید محل پیش فرض دانلود خود به درون Dropbox را مشخص کنید ولی احتمالا نمی خواهید هر فایلی را به درون اکانت خود که محدودیت فضا دارد، ذخیره کنید. در خاتمه باید گفت هیچکدام از این روشها مطلوب نیستند. بهتر است از روش Download to Dropbox extension  گوگل کروم استفاده کنید تا تنها با دو بار کلیک کردن فایل خود را مستقیما در درون اکانت Dropbox خود ذخیره کنید.

در ابتدا باید یک نسخه از نرم افزارDownload to Dropbox for Chrome را نصب کنید. نگاهی به صفحه extension بر روی فروشگاه وب کروم بیاندازید سپس بر روی دکمه Add to Chrome که در سمت راست و بالای اطلاعات extension قرار دارد، کلیک کنید.

 

dtd02

 

سپس به اکانت Dropbox خود وارد شوید. اگر گزینه Dropbox two-step authentication فعال شده است، احتمالا باید کد امنیتی خود را وارد کنید.

 

dtd01

 

باید بارگذاری صفحه ای را مشاهده کنید که به شما می گوید ورود به اکانت با موفقیت انجام شد. مجددا کنترل کنید که حتما به اکانت خود وارد شده باشید برای این منظور نگاهی به آیکون Download to Dropbox در نوارابزار کروم بیاندازید. اگر extension برای استفاده آماده باشد، نباید شاخصهای هشدار زرد یا قرمز بر روی آیکون آن باشد. اگر علامت هشداری وجود داشته باشد، می توانید بر روی آن آیکون کلیک کرده و خطاها را کنترل کنید.

 

dtd03

 

اکنون می توانید به مرور وب پرداخته و فایلها را با راست کلیک کردن و انتخاب گزینه Upload to Dropbox از منو، مستقیما به اکانت Dropbox خود دانلود کنید. با کلیک کردن بر روی آیکون Download to Dropbox در نوارابزار کروم، می توانید وضعیت دانلود را کنترل شود. این نکته را بدانید که محل پیش فرض آپلود، Apps/Chrome Downloads است. برای تغییر آن می توانید به ناحیه Settings مربوط به extension ( ابتدا بر روی دکمه مزبور سپس آیکون Settings cog کلیک کنید) مراجعه کنید.

افزودن این extension باعث حذف نیاز به follow up بر روی فایلهایی می شود که دانلود کردید و می خواستید آنها را به اکانت Dropbox خود اضافه کنید. اکنون قادرید بدون هیچ تلاش دیگری مطالب موردنظر را مستقیما ذخیره کنید

 

Website design with by ZABET