به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

تاریخچه ساخت ساعتهای سرامیکی

 

چند سالی می شود که مردم از ساعتهای سرامیکی بعنوان ساعتهای مچی استفاده می کنند. یکی از دلایلی که باعث می شود افراد مختلف تمایل به خرید و استفاده از این نوع  ساعتهای مچی داشته باشند این است که این ساعتها بسیار شیک و مدروز بوده  و در برخی مواقع زیبایی، کارایی و دوام آنها از ساعتهای مچی قاب طلا و یا قاب نقره ای کلاسیک نیز بسیار بیشتر باشد.

ساعتهای شانل((Chanel سری های J12 که در سال 2000 به بازار عرضه شدند، اولین سری از ساعتهای سرامیکی در دنیا بودند که در معرض فروش قرار گرفتند و بعد از آن بود که ساعتهای سرامیکی زیادی توسط شرکتهای مختلف ساعت سازی به بازار عرضه شدند.

اولین سری از مدلهای مختلف ساعتهای سرامیکی که توسط شرکت شانل تولید شد، میلیونها عدد از آن به فروش رفت و بدین طریق شانل تا مدتها نبض بازار را به دست گرفت. این در حقیقت به خاطر مدلهای عرضه شده ای بود که زیبایی، کارایی و دوام آنها بسیار بالا بود.

 

 

Wittnauer شرکت ساعت سازی دیگری بود که بعد از شانل خط تولید ساعتهای سرامیکی خود را راه اندازی کرد. شرکت Wittnauer بعنوان شرکتی شناخته شده بود که تا آن زمان بیشتر به تولید ساعتهایی  برای مصارف نظامی می پرداخت که برای سربازان و خلبانان مناسب بودند. این شرکت حتی درزمان جنگ جهانی اول نیز برای سربازان ساعتهایی جیبی می ساخت.

اما اکنون شرکت Wittnauer درگیر ساخت و عرضه ساعتهای سرامیکی است که در ساخت آنها از جواهرات و سنگهای گران قیمت استفاده شده است تا بدین طریق ارزش ساعتهای خود و زیبایی و ظرافت آنها را بالا ببرد.

شرکتIWC (International Watch Company) نیز کارخانه ساعت سازی مشهور دیگری است که ساعتهای سرامیکی می سازد. شاید بتوان گفت IWC یکی از اولین کارخانه های ساعت سازی سوئیسی در دنیا می باشد. این شرکت یکی از اولین شرکت های ساعت سازی در دنیا بود که در ساخت ساعتهای خود از باطری استفاده کرد. اکنون نیز یکی از شرکتهای پیشرو در صنعت ساخت ساعتهای سرامیکی می باشد که توانسته است ساعتهایی زیبا و با دوام بسازد.

از آنجایی که اینگونه ساعتها دارای طرحهای زیبا و طول عمر بالا می باشند، درخواست عمومی برای خرید آنها نیز بالاست. به همین دلیل، شرکتهای ساعت سازی زیادی وجود دارند که مدلهای مختلف ساعتهای سرامیکی را طراحی، ساخت و عرضه می کنند که مطابق با نیاز عمومی از نظر سبک و هزینه می باشند.

 

 

لازم به ذکر است جدای از مزایای این ساعتها همانند دوام، زیبایی و نیز ضد خش بودن آنها، این ساعتها همانند هر کالای دیگری دارای معایبی نیز می باشند. بزرگترین عیب این ساعتها، شکنندگی آنها می باشد. البته با پیشرفت علم و تکنولوژی، ساخت اینگونه ساعتها نیز دچار تحول شده است. امروزه سعی شده است تا ساعتهای سرامیکی را به گونه ای بسازند که تا حد امکان در برابر ضربه از خود مقاومت بیشتری نشان دهند.

 

Website design with by ZABET