بازدید: ٧٣٩

تبدیل یک عکس رنگی به سیاه و سفید به جزء یک رنگ آن (آموزش فتوشاپ)

 

عکس رنگی و سیاه و سفید

 

می خواهیم یک عکس رنگی را سیاه و سفید کنیم با این تفاوت که یک قسمت و یا یک رنگ آن را نگه داریم. برای این منظور ابتدا، عکس را در فتوشاپ باز می کنیم. حال در پنل لایه ها، بر روی لایه Background راست کلیک کرده سپس گزینه Duplicate Layer را انتخاب کنید. لایه جدیدی به نام Layer1 اضافه خواهد شد.

 

تبدیل عکس رنگی

 

مجددا لایه Background را انتخاب کنید و کلیدهای CTRL+SHIFT+U را فشار دهید تا تمامی رنگها را از تصویر پاک کنید. لایه Layer1 را پنهان کنید. کافی است بر روی آیکون چشم کنار آن کلیک کنید تا افکت اعمال شده را بر روی تصویر مشاهده کنید.

 

عکس سایه و سفید

 

مجددا لایه Layer1 را فعال کرده و آن را انتخاب کنید. حال از نوار منوی برنامه، گزینه Slecet>>Color Range را انتخاب کنید.

 

color range

 

اکنون می خواهیم رنگ مورد نظر را انتخاب کنیم. برای این مثال، رنگ آبی را انتخاب می کنیم تا تصویر ما به جز رنگ گلهای رز آبی، بقیه سفید و سیاه شوند.

در کادرمکالمه Color Range، ابزار قطره چکانی را که کنار آن یک علامت بعلاوه می باشد انتخاب کنید(ابزار مربوطه، ابزار Add to Sample نیز نامیده می شود).

 

add to sample

 

سپس بر روی رنگ مورد نظر کلیک کنید. بر روی چندین ناحیه از رزهای آبی کلیک می کنید تا بدین طریق سایه های مختلف آبی را به نمونه انتخابی خود اضافه کنید.

 

رز آبی

 

بعد از اینکه مطمئن شدید تمامی ناحیه مورد نظر شما انتخاب شده است، بر روی OK کلیک کنید. سپس کلیدهای CTRL+SHIFT+I را فشار دهید تا انتخاب خود را معکوس کنید و بدین طریق تمامی قسمتهای تصویر به جز همان قسمت گلهای رز آبی که شما قبلا انتخاب کرده بودید، انتخاب شوند.

 

عکس کردن انتخاب

 

کلید DELETE صفحه کلید را فشار دهید تا ناحیه انتخاب شده را از لایه Layre1 حذف کنید. همچنین می توانید کلیدهای CTRL+D را نیز فشار دهید تا ناحیه انتخابی  حذف شود.

 

حذف ناحیه انتخابی

 

اگر در قسمتی از تصویر رنگی باقی مانده باشد، می توانید ابزار پاک کن (Eraser) را انتخاب کنید و رنگهای باقیمانده را پاک کنید.

 

پاک کن برای رنگ ها

 

در زیر می توانید نتیجه نهایی کار خود را مشاهده کنید:

 

نتیجه نهایی

 

طراحی سایت و سئو توسط ضابط