بازدید: ٣۴١٧

ترفندهای جدید برای پرتره های وکتور(Vector)


مقدمه

 

FL_TUTORIAL

 

 در این پست می خواهیم نحوه ایجاد یک کارهنری وکتور از یک عکس را در فتوشاپ آموزش دهیم. به شما نشان خواهیم که چگونه عناصر مختلف از منابع گوناگون ترکیب می شوند و در عناصر گرافیکی اضافه می شوند تا یک تصویر دقیق از جمله خالکوبی ها، لباس، سایه و روشناها ایجاد کنند.

در این پست نحوه استفاده از ابزار Pen فتوشاپ را برای ایجاد اشکال و خطوط واضح می آموزید. همچنین نحوه افزودن و تغییر جزییات و عناصر را برای ایجاد تصویری مشاهده خواهید کرد که به نظر با دست طراحی شده است.

لازم به ذکر است که در این پست مطابق با سبک کار هنری یک هنرمند اسپانیایی به نام Daniel Caballero کار شده است و کل طرح براساس نوع سبک کار وی انجام می شود. نامبرده در زمینه کارهای وکتور یک متخصص برجسته می باشد.

 

 مرحله 1:ph_vector1

 

برای شروع یک فایل پرتره A4 در فتوشاپ ایجاد کنید سپس در قسمت فایلهای پروژه، آن را تحت نام Background.jpg ذخیره کنید. حال تصویر Photo.png را مطابق شکل بر روی آن قرار دید. این تصویر، تصویر دختری می باشد که با استفاده از ابزار Erase پس زمینه آن پاک شده است.

 

ph_vector2

 

مرحله 2:

 

ما پرتره مورد نظر خود را با ایجاد بلوکهایی از پوست و سپس افزودن خطوط، لباس و جزییات دیگر ایجاد می کنیم. ابتدا، لایه جدیدی (CTRL+Shift+N) را در پنل Layers ایجاد کنید و آن را Skin نامگذاری کنید.

رنگی را برای پوست انتخاب کنید(در اینجا ما از رنگ شماره #FAE0AF استفاده کردیم). با استفاده از ابزار Pen ، طرح وکتور را در اطراف contour بدن ایجاد کنید. توجه داشته باشید که نباید لباس یا موی سر را دربر بگیرد تا فراتر از شکل بدن امتداد یابد. آن قسمتها بعدا با لایه های دیگر پوشانده خواهند شد.

حال شکل را با رنگ پوست رنگ آمیزی کنید. پنل Paths را باز کنید و بر روی مسیر Fill کلیک کنید که در آن دکمه رنگ روی زمینه در انتها قرار دارد. این لایه را مخفی کنید، تا بتوانیم از عکس برای ایجاد خطوط استفاده کنیم.

 

ph_vector3

 

مرحله 3:

 

لایه جدیدی را تحت نام Skin Lines ایجاد کنید. رنگ قهوه ای تیره را انتخاب کرده و با یک شعاع 3px رنگ آمیزی کنید. می توانیم از مسیر ایجاد شده برای لایه Skin  و به جهت ایجاد خطوط اطراف کل بدن و صورت استفاده کنیم. در پنل Path، بر روی Stroke path with brush کلیک کنید.

با استفاده از ابزار Pen و دستور Stroke path with brush، لبها، بینی، چشمها، خط چانه، ابرو و سایر اشکالی که بطور واضح تعریف شده اند را ایجاد کنید. برای ایجاد خطوط نازکتر کافی است که قبل از اجرای دستور، شعاع قلم موی خود را کوچکتر کنید. برای اصلاح  نامرتبی خطوط اشکال بهتر است از یک پاک کن با قلم موی بزرگ استفاده کنید.

 

ph_vector4

 

مرحله 4:

 

با استفاده از ابزار Pen، اطراف موی سر را علامتگذاری کنید و با رنگ مشکی رنگ آمیزی کنید. از یک قلم موی نازک برای افزودن خطوط موی سر استفاده کنید.

 

ph_vector5

 

مرحله 5:

 

در زیر لایه Skin Line، لایه جدیدی را ایجاد کنید. بر روی این لایه چشمها و لبها را نقاشی کنید و با استفاده از قلم مویی که تاری کمتری دارد، خال یا لکه هایی را رسم کنید.

 

ph_vector6

 

مرحله 6:

 

در بالای همه لایه ها، لایه جدیدی را برای T-shirt ایجاد کرده و آن را Wear نامگذاری کنید.

مراحلی را که برای کل بدن در مرحله 2 انجام دادیم را تکرار کنید. یک تصویر صورتی برای T-Shirt ایجاد کنید( بعنوان مثال: رنگ شماره #E31F40) سپس ابزار Pen را برای طرح خود بکار ببرید تا لایه جدید دیگری را تحت نام Wear Line ایجاد کنید.

با استفاده از ابزار Pen و دستور Stroke path with brush، خطوط سفیدی را اضافه کنید. بر روی یک لایه جدید این مراحل را مجددا تکرار کنید(البته اینبار با رنگ مشکی) تا کل طرح را پوشش دهد و البته تعدادی هم چین خوردگی اضافه کنید. برای اینکه به آنها شکل و سبک خاصی را بدهید از ابزار Eraser استفاده کنید.

 

ph_vector7

 

مرحله 7:

 

بر روی لایه Skin کلیک کنید. با استفاده از دستور Ctrl+Shift+N  لایه جدیدی را ایجاد کنید و گزینه select Using Previous Layer to Create Clipping Mask را انتخاب کنید. این لایه را Skin Shadow نامگذاری کنید و مد blending ان را به Multiply تغییر دهید. این لایه تنها بر روی بدن تاثیر می گذارد و بنابراین به راحتی و با سرعت می توانید سایه ها را ایجاد کنید.

همان رنگ را بعنوان شکلهای پوست و سایه رنگ بر روی بدن انتخاب کنید. می توانید نورپردازی را به دلخواه خود انتخاب کنید. ما در اینجا جهت نور را به گونه ای انتخاب می کنیم که از سمت راست بر روی بدن مدل ما می تابد.

 

ph_vector8

 

مرحله 8:

 

بر روی لایه Wear کلیک کنید و مرحله 7 را تکرار کنید تا سایه های سیاهی را به عکس اضافه کنید. لایه جدیدی را تحت نام Wear Shadow ایجاد کنید. به نظر می رسد که طرح ما قدری زمخت و خشن به نظر می رسد به همین دلیل هم  میزان تاری آن را بر روی 18% تنظیم می کنیم.

 

ph_vector9

 

مرحله 9:

 

LOGO

 

فایل Logo.png را که در سطر بالا قرار دارد، باز کنید. آن را به درون کار خود کپی کنید سپس آن را در زیر لایه Wear Shadows قرار دهید. این فایل بطورخودکار ماسکی را ارائه می دهد که آن را در درون طرح لایه Wear محدود می کند.

برای طرح روی تی شرت از یک طرح شیرینی استفاده کردیم. اگر این طرح باب میل شما نمی باشد می توانید از هر طرح دیگری که می خواهید استفاده کنید.

 

ph_vector10

 

مرحله 10:

 

بالای لایه Wear Line لایه جدیدی را برای highlightهای پوست ایجاد کنید. از ابزار Pen سفید برای رسم شکلهای رنگ آمیزی شده از قسمتهای درخشانتر بدن و تی شرت استفاده کنید. برای انجام اینکار می توانید از منبع نوری که قبلا در اینکار استفاده کردید بعنوان راهنمای کار استفاده کنید. میزان تاری این لایه را بر روی 40% تنظیم کنید.

 

ph_vector11

 

مرحله 11:

 

TATTOOS

 

فایل Tattoos.png را که در سطر بالا قرار دارد، باز کرده و آن را در بالای لایه Wear قرار دهید. مد blending را بر روی Multiply قرار دهید، به گونه ای که این فایل، تصویر  شما را با تعدادی خالکوبی تیره خواهد کرد. برای حذف قسمتهایی از خالکوبی که در خارج از بدن قرار می گیرند از ابزار Eraser استفاده کنید.


ph_vector12A

 

مرحله 12:

 

بر روی تصویر بندانگشتی لایه Body کلیک کنید و دستورCtrl+J را اجرا نمایید تا از آن کپی کنید. لایه پایینتری را انتخاب کنید. از تنظیمات Hue/Saturation استفاده کنید تا آن را تیره کنید و سایه جدیدی را ایجاد نمایید. سپس بر روی OK کلیک کنید.

دستور Edit>Transform>Distort را اجرا کنید. گوشه سمت چپ و بالا را گرفته و بکشید تا یک پرسپکتیو به آن بدهید. بر روی Return کلیک کنید. سپس به Filter > Blur > Gaussian Blur بروید که در آن شعاع blur 35 پیکسل باشد. میزان تاری لایه را بر روی 20% تنظیم کنید.

 

ph_vector13

 

مرحله 13:

 

بر روی بالای لایه ها، لایه جدیدی را با میزان تاری 40% ایجاد کنید و با استفاده از ابزار Gradient یک گرادیان ملایم مشکی – سفید ایجاد کنید بطوری که در جهت نورپردازی شما باشد(در تصویر ما گرادیان مشکی – سفید از سمت چپ به راست می باشد). اینکار باعث می شود تا نورپردازی طبیعی تر به نظر برسد.

 

ph_vector14

 

مرحله 14:

 

بالای گرادیان مشکی – سفید، لایه جدیدی با گرادیان قرمز – زرد ایجاد کنید و میزان تاری آن را بر روی 35% تنظیم کنید. اینکار باعث می شود تا یک اتمسفر گرمتری به تصویر ما داده شود.

 

ph_vector15

 

مرحله 15:

 

دکمه مخصوص تنظیم لایه را در پنل Layer انتخاب کرده و بر روی Hue/Saturation کلیک کنید. اکنون Saturation را تا -18% پایین بیاورید.

 

FL_TUTORIAL

 

طراحی سایت و سئو توسط ضابط