به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

گزارش: تلاش فیس بوک برای ساخت یک موبایل

 

 

براساس یک گزارش رسیده از نیویورک تایمز، فیس بوک در تلاش است تا موبایل ساخت خود را به بازار عرضه کند برای همین منظور مهندسانی را به استخدام درآورده است که در زمینه ساخت تجهیزات و ابزار موبایل تجربه کاری داشته اند.

فیس بوک تلاش مضاعف خود را بطور مخفیانه معطوف به ساخت موبایل خود کرده است بر همین اساس در هیچ سایت عمومی شما خبر یا تبلیغی در این زمینه نمی بینید. این اطلاعات بر اساس منابع موثقی همانند افرادی که برای آزمایش ابزار آلات و تجهیزات ابداعی شرکت استخدام شده اند، فاش شده است.

فیس بوک می خواهد تا سال آینده موبایل ساخت خود را به بازار عرضه کند و برای همین منظور مهندسان سابق شرکت اپل را که بر روی آیفون کار کرده اند، برای این کار انتخاب کرده است.

این اولین تلاش فیس بوک برای ساخت موبایل نیست. چندین سال پیش نیز تلاشی را برای این منظور انجام داد که توسط TechCrunch گزارش شد و هنگامی که مشخص شد شرکت افراد متخصص کافی برای انجام اینکار ندارد، ساخت آن را رها کرد.

سپس فیس بوک گروهی از سازندگان HTC  را برای اجرای یک پروژه به نام Buffy  تشکیل داد که مطابق با گزارش مجله تایم این پروژه هنوز ادامه دارد. تلاش جاری برای استخدام افراد متخصص جدید نیز پروژه Buffy را توسعه می دهد.

از زمانی که فیس بوک راه خود را بعنوان یک شرکت پیدا کرده است، سعی در جستجوی راه هایی جهت افزایش درآمدهای مالی خود کرده است.

در چند روز گذشته گزارشات بدست آمده، حاکی از آن است که فیس بوک ممکن است سازنده نروژی مرورگر اپرا را نیز به استخدام خود در آورد . نامبرده برنامه نویس مرورگر مخصوص کامپیوترهای دسک تاپ و موبایل می باشد. هیئت رئیسه فیس بوک بیان داشته است که دنیای موبایل کلید توسعه بیشتر شرکت می باشد.

آخرین گزارشات واصله در رابطه با تلاشهای فیس بوک در زمینه ساخت موبایل دقیقا یک هفته بعد از زمانی بدست آمد که گوگل سعی خود را برای مالکیت شرکت موتورلا بیشتر کرد. این نزدیکی و تلاش بیشتر گوگل بدین معناست که گوگل دارای یک شاخه ساخت سخت افزار می باشد که با استفاده از آن می تواند بر روی توسعه اندروید کار کند. لازم به ذکر است گوگل سهام زیادی از شرکت موتورلا دارد. متعاقبا موتورلا نیز اعلام کرده است که گوگل صاحب 24000 سهم می باشد.

 

Website design with by ZABET