به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

حفظ یا حذف پسوردهای ذخیره شده در فایرفاکس

 

آیا می خواهید لیست پسوردهای شما از امنیت بیشتری برخوردار باشد؟ یا تنها می خواهید پسوردی را به که به اشتباه تایپ شده حذف کنید؟ در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم

 

01ffpass-main_610x404

 

مدیریت پسوردها در فایرفاکس نسبتا اسان است ولی با این وجود قابلیت انعطاف آن همانند گوگل کروم نمی باشد. در گوگل کروم، هنگامی که شما پسوردی را به اشتباه تایپ می کنید، می توانید به راحتی قسمت مدیریت پسوردها را باز کرده و پسورد تایپ شده خود را اصلاح کنید. در فایرفاکس تنها می توانید پسورد ذخیره شده خود را حذف کرده و مجددا ان را تایپ کنید.

ایده خوبی که در فایرفاکس وجود دارد این است که در فایرفاکس می توانید یک پسورد اصلی برای محافظت از داده های حساس خود قرار دهید. باوجود اینکه این روش برای افرادی که  خواهان دستیابی به اطلاعات شما می باشند، مانع کوچکی به حساب می آید ولی به هرحال از گوگل کروم که هیچ گزینه امنیتی برای پسوردهای ذخیره شده ندارد، بهتر است. در زیر به بررسی نحوه افزودن یک پسورد اصلی و مدیریت پسوردهای ذخیره شده می پردازیم.

 

02firefoxpass1

 

بر روی منوی اصلی فایرفاکس که در گوشه سمت چپ و بالا قرار دارد، کلیک کنید و گزینه Options را انتخاب کنید. از منوی نمایش شده گزینه Options را انتخاب کنید. اگر تا کنون یک پسورد اصلی برای ذخیره داده های حساس و مهم فایرفاکس قرار نداده اید می توانید در این قسمت پسوردی را برای این منظور قرار دهید.

 

03firefoxpass2

 

بر روی دکمه Saved Passwords کلیک کنید و پسورد اصلی خود را وارد کنید(البته در صورتی که بخواهید). اگر بخواهید پسورد مربوط به یک وب سایتی را مشاهده کنید، کافی است بر روی دکمه Show passwords کلیک کنید. مجددا باید پسورد اصلی خود را وارد کنید.

 

04firefoxpass3

 

بر روی ورودی یک وب سایت راست کلیک کنید تا یوزرنیم یا پسورد آن را کپی کنید. اینکار حتی برای مواقعی که از مرورگر دیگری به غیر از فایرفاکس استفاده می کنید و یا زمانی که می خواهید آن را به سایر ابزارهای تهیه نسخه پشتیبان بدون تایپ دستی اضافه کنید، نیز بهتر است.

 

Website design with by ZABET