به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

دسترسی سریع و آسان به صفحات Cach شده گوگل در مرورگر کروم

 

در این پست به معرفی دو روش مختلف برای پیدا کردن نسخه های cachشده صفحات وب در زمان جستجوی گوگل با مرورگر کروم می پردازیم.

 

google_cach_chrome1

 

فرض کنید هنگامی که از سایت گوگل برای یافتن پاسخ خود استفاده می کنید و بر روی پاسخ خود که در بین نتایج جستجو قرار دارد کلیک می کنید، صفحه مورد نظر شما نمایش داده نشود. بطور حتم این مسئله برای شما بسیار ناراحت کننده خواهد بود. مسئله ناراحت کننده دیگر زمانی رخ می دهد که طرح یک صفحه تغییر کرده باشد و اطلاعاتی که معمولا در یک مکان خاص آنها را پیدا می کردید الان دیگر وجود خارجی نداشته باشند و یا به جای دیگری منتقل شده باشند. برای چنین مواقعی استفاده از cach گوگل بسیار مفید است. البته 100 درصد تضمین نمی شوند که دقیقا آنچه را که مدنظر شما است، نشان داده شود.

وقتی در گوگل مطلبی جستجو شده و نتایجی نمایش داده می شود، لینکی که cach شده در زیر هر نتیجه جستجو قرار داده می شود. اگرچه اکنون این لینک به یک مکان دورتری بر روی صفحه نتیجه جستجو منتقل شده است. دو روش برای دسترسی سریع و مشاهده صفحات cach شده وجود دارد خواه شما بخواهید نگاهی اجمالی به مجموعه ای از نتایج حاصله از گوگل بیاندازید یا اینکه دقیقا بدانید که نسخه cach شده کدام صفحه را می خواهید مشاهده کنید.

 

روش نتیجه جستجو

 

google_cach_chrome2

 

هنگامی که به دنبال اطلاعاتی در گوگل می باشید، کافی است اشاره گر ماوس خود را بر روی یکی از نتایج پیدا شده نگه دارید تا اطلاعاتی که مدنظر شما می باشد را مشاهده کنید. در این حالت یک فلش دوسر (>>) را مشاهده می کنید که در سمت راست نتیجه بدست آمده ظاهر می شود. بر روی فلشها کلیک کنید تا پیش نمایشی از نسخه cach شده آن صفحه، نمایش داده شود. در بالای این پیش نمایش بر روی لینک cach شده کلیک کنید(لینک مربوطه درست در زیر URL قرار خواهد داشت).

 

روش نوار آدرس

 

google_cach_chrome3

 

هنگامی که صفحه وبی را نگاه می کنید و می خواهید ببینید که آیا گوگل دارای یک نسخه cach شده قدیمی تر از آن صفحه می باشد یا خیر، استفاده از این روش واقعا بسیار آسان و سریع است. فقط کافی است در جلوی آدرس جاری صفحه ای که مشاهده می کنید، عبارت "cach: " را قرار دهید. بعنوان مثال اگر در حال مشاهده صفحه www.spca.org می باشید، باید در نوار آدرس خود عبارت cache:www.spca.org را تایپ کنید.

همچنین گوگل به شما می گوید که cach حاصله مربوط به چه زمانی می باشد. معمولا در هر دو روش در بالای صفحه و در یک نوار اطلاعات خاکستری رنگ نوشته می شود.

 

Website design with by ZABET