به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

سه روش سریع برای باز کردن کنترل پنل در ویندوز ٨

 

اگر به خاطر دسترسی سریع و آسان به کنترل پنل دلتان برای منوی Strat، در ویندوز 8 تنگ شده است، ایراد ندارد، حالا هم می توانید سه میانبر صفحه کلید را برای همین منظور یاد بگیرید. در روزگاری که از ویندوز XP یا 7 استفاده می کردیم، می توانستیم برای تغییر یک تنظیم در کنترل پنل، سریعا از منوی Start وارد کنترل پنل شویم ولی اکنون در ویندوز 8 این مسیر وجود ندارد.

 

win8_control_panel1

 

اگر از تبلت استفاده می کنید، برای استفاده از میانبرهای صفحه کلید نیاز است تا چندین بار بر روی صفحه آن ضربه بزنید تا به کنترل پنل برسید. در صفحه Start کاشی شده، می توانید لبه پایینی صفحه نمایش را به سمت بالا بکشید سپس از نوار منوی نمایش داده شده دکمه All apps را انتخاب کنید. سپس می توانید لبه سمت چپ را به بیرون بکشید و از آخرین گروه بندی موجود در زیر عنوان Windows System، کنترل پنل را انتخاب کنید. همچنین می توانید در صفحه Start، شروع به تایپ عبارت Control Panel کنید تا به جستجوی این عبارت بپردازید.

اگر همیشه نیاز دارید تا صفحه کنترل پنل خود را مشاهده کنید، می توانید آن را به منوی Start  خود متصل کنید تا تنها با یک ضربه آن را باز نمایید(کنترل پنل را باز کنید، به اندازه یک سطح (Level)بالا بروید، بر روی آیکون کنترل پانل راست کلیک کنید و گزینه Pin to Start را انتخاب کنید).

اگرچه از نمای دسک تاپ، این عملکردها قابل دسترس نیستند. با این وجود سه میانبر صفحه کلید وجود دارند که امکان دسترسی سریع شما را به کنترل پنل فراهم می آورند.

1-      کلید Wnidows + کلید X. این میانبر منویی را در گوشه سمت راست و پایین صفحه نمایش باز می کند که  در آن گزینه Control Panel در بین گزینه های نمایش داده شده آن وجود دارد.

 

win8_control_panel2

 

2-      کلیدهای Windows+I. این میانبر منوی Settings نوار charms را بر روی لبه سمت راست صفحه نمایش باز می کند که باز هم Control Panel یکی از گزینه های آن می باشد.

 

win8_control_panel3

 

3-      کلیدهای Windows+R. پنجره فرمان را باز می کند که فقط کافی است عبارت control panel را در آن تایپ کنید.

 

win8_control_panel4

 

Website design with by ZABET