بازدید: ۴١٣٧

فعال کردن حالت GodMode در ویندوز 10

اگر به نظر شما منوی Settings و کنترل پنل پیچیده و سخت می آیند، می توانید از حالت GodMode برای پیدا کردن تمامی تنظیمات خود استفاده کنید.

 

حالت GodMode در ویندوز 10

در ویندوز 10 تنظیمات و کنترلها بین منوی جدید Settings و کنترل پنل مرسوم ویندوز تقسیم می شوند. برخی از تنظیمات از جمله تنظیمات مربوط به ابزارهای صفحه لمسی و به روز رسانی ویندوز تنها در منوی  Settings مشاهده می شوند در حالیکه سایر تنظیمات همانند Device Manager هنوز از طریق کنترل پنل در دسترس هستند. به نظر قدری پیچیده می آید.

اگر دائما از منوی Settings به کنترل پنل یا برعکس در رفت و آمد هستید و در جستجوی تنظیمات گمشده خود می گردید، تنها یک راه برای دسترسی به تمامی تنظیمات و کنترلها دارید: GodMode.

قابلیت GodMode یک پوشه اختصاصی است که به شما امکان می دهد تا کل کنترل پنل را در یک مکان مشاهده کنید. در اینجا می توانید هرکاری انجام دهید از قبیل افزودن ساعت برای مناطق زمانی مختلف تا Defrag کردن درایوها.

 

حالت GodMode در ویندوز 10

 

برای فعال کردن GodMode، کافی است بر روی دسکتاپ راست کلیک کرده و گزینه New>Folder را انتخاب کنید.

 

حالت GodMode در ویندوز 10

 

عبارت زیر را کپی کرده و در نام پوشه بچسبانید:

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

 

حالت GodMode در ویندوز 10

آیکون پوشه به شکل یک آیکون کنترل پنل تغییر می کند. بر روی آیکون جدید دبل کلیک کنید تا کل پنل تنظیمات خود را مشاهده کنید. قبل از اینکه نام پوشه را تغییر دهید می توانید هر متنی را که مدنظر شما می باشد، در نظر بگیرید. بعنوان مثال،  می توانید به جای نام GodMode،  از نام SarahMode استفاده کنید:

 

حالت GodMode در ویندوز 10

 

طراحی سایت و سئو توسط ضابط