به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

فعال کردن قابلیت click-to-play برای پلاگین های گوگل کروم

 

آیا تا به حال با این مسئله مواجه شدید که در هنگام بارگذاری یک صفحه وب، ناگهان یک فایل صوتی بدون آگاهی شما اجرا و پخش شود؟ آیا به نظرتان اینکار آزار دهنده نیست؟ معمولا اینها یک فایل صوتی در پس زمینه صفحه یا یک ویدئوی تبلیغاتی می باشند که در بدترین زمان ممکن اجرا می شوند زیرا از بخت بد شما، ممکن است صدای اسپیکرتان بالا باشد.

به جای اینکه قبل از هر بار اجرای مرورگر وب خود، میزان صدای اسپیکرتان را کنترل کنید، چرا مانع بارگذاری اینگونه پلاگینها (Plug-in) نمی شوید. در زیر مراحل انجام اینکار را برای جلوگیری از اجرای خودکار اینگونه برنامه ها در کروم مشاهده می کنید:

 

clicktoplay01

 

مرحله 1:

منوی اصلیکروم را که در گوشه سمت راست و بالای مرورگر قرار دارد، باز کنید سپس به گزینه Settings بروید.

 

clicktoplay02

 

مرحله 2:

تا پایین صفحه پیمایش کنید و بر روی Show advanced settings کلیک کنید.

 

clicktoplay03_610x339

 

مرحله 3:

در صفحه جدیدی که باز می شود، در زیر قسمت Privacy بر روی دکمه Content settings کلیک کنید.

 

clicktoplay04

 

مرحله 4:

تا قسمت Plug-ins در همان پنجره کرکره ای کوچک پیمایش کنید و گزینه Click to play را انتخاب کنید. سپس بر روی OK کلیک کنید تا انتخاب شما ذخیره شود.

 

clicktoplay05

 

مرحله 5 : (اختیاری)

با باز کردن یک ویدئو از سایت یوتیوب( یا هر سایت دیگری که فیلم پخش می کند)، تغییر و تنظیم گزینه های خود را امتحان کنید. در این حالت باید شکلی شبیه به شکل فوق را مشاهده کنید.

اکنون دیگر نگران پخش ناگهانی صدا در هنگام پیمایش یک صفحه نباشید و بدین طریق می توانید از پخش تبلیغات سایتهای مختلف جلوگیری بعمل آورید.

 

Website design with by ZABET