به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

مشاهده تاریخچه(History) کروم با استفاده از یک روش جدید

 

با استفاده از cottonTracks می توانید تاریخچه کروم خود را به یک روش سازماندهی شده  بهتری  که برحسب موضوع دسته بندی شده است، مشاهده کنید.

اگر بخواهید در تاریخچه مرورگر خود به دنبال مقاله ای بگردید که قبلا آن را مطالعه کردید، کار بسیار سخت و مشقت آوری خواهد بود و اغلب مواقع بی ثمری می باشد. با استفاده از برنامه افزودنی cottonTracks ، تاریخچه مرورگر شما برحسب موضوع دسته بندی می شود و بنابراین جستجو و یافتن مطلب خاصی که قبلا خواندید آسانتر می شود.

بعد از نصب برنامه cottonTracks ، یک دکمه  کوچک C را در سمت راست نوار آدرس کروم مشاهده می کنید که بلادرنگ به تجزیه و تحلیل تاریخچه مرورگر شما می پردازد. نیازی به ساخت اکانت یا ورود به اکانت خاصی نیست . سازندگان این برنامه به شما اطمینان می دهند که هرچیزی را که مشاهده می کنید کاملا مخفی و خصوصی بر روی سیستم شما باقی می ماند.

 

001access_logo

 

با کلیک بر روی دکمه C برنامه مذکور، صفحه جاری شما را که در حال مشاهده آن می باشید محو می کند و صفحات مربوط به تاریخچه مرورگر شما را نشان می دهد. برنامه مزبور از الگوریتمی برای آنالیز نحوه برخورد شما با یک صفحه وب استفاده می کند تا ورود اطلاعات، مشاهده پیمایش و سرعت خواندن شما را مشخص کند تا بدین طریق تنها صفحاتی را به شما نشان دهد که محتویات آنها به مطالب صفحه شما نزدیک تر باشند.

برنامه CottonTracks تنها صفحات مربع شکل گرافیکی از تاریخچه شما را(که بلوک ها نامیده می شوند)نمایش می دهند. بلوک فوقانی صفحه جدیدی را که اخیرا مشاهده کردید نمایش می دهد. در زیر آن بلوکهایی مرتبط به مطالب فوق نمایش داده می شوند. همچنین می توانید بر روی بلوکهای مربوطه کلیک کنید تا آنها را در یک برگه جدید مشاهده کنید. هربلوک به شما نشان می دهد که شامل چند صفحه وب می باشد.

 

002Screen_Shot_2013-07-15_at_2.37.35_PM_610x413

 

بر روی یک بلوک کلیک کنید تا تمامی صفحات وب را در یک آرایه مشاهده کنید. اگر اشاره گر ماوس را برروی یک بلوک نگه دارید سه گزینه به شما نشان داده خواهد شد: Expand، Remove و Open. گزینه Expand خلاصه مختصری از مطلب مربوطه را به شما نشان می دهد. دو گزینه دیگر نیازی به توضیح ندارند. اسامی آنها خود گویاست. از برنامه CottonTracks می توان به عنوان یک Web clipper استفاده کرد. یک خط یا جمله را highlight کنید یا کپی کنید تا برنامه CottonTracks آن را به خاطر بسپارد. کارت مربوط به آن مطلب به شما نشان خواهد داد که حاوی یک نقل قول می باشد که می توانید در هنگام باز کردن کارت آن را مشاهده کنید.

در گوشه سمت چپ و پایین ، لینکهایی برای مشاهده مطلب مربوطه وجود دارد که حاوی عناصر ویژه ای همانند تصاویر، ویدئو و نقشه ها می باشند. این برنامه در حال ارتقا، می باشد و هنوز کامل نیست. بعنوان مثال، شما مجبورید که به الگوریتم این برنامه اعتماد کنید تا مطالب و صفحات مرتبطی را که برای شما مهم می باشند نمایش دهند که در بسیاری از موارد مطلبی جا می ماند. همچنین مشاهده شده که در اکثر مواقع اگر صفحه ای حاوی یک ویدئو باشد، آن را منعکس نمی کند.

در مجموع برنامه cottonTracks یک ابزار مفید برای پروژه های تحقیقاتی بزرگ به حساب می آید که در آن شما به مطالعه و بررسی موضوعات مختلف می پردازید و به طور حتم از یک روش خودکار برای جمع آوری اطلاعات درهم وبرهم اینترنتی خود، استقبال می کنید. با این وجود قبل از انجام پروژه های بزرگ و مهم حتما از این برنامه بطور آزمایشی استفاده کنید تا متوجه شوید که آیا این برنامه نیازهای شما را برآورده می کند یا خیر.

 

Website design with by ZABET