به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

منوی مخفی Start در ویندوز ١٠

نمایش منوی مخفی Start در ویندوز 10

ویندوز 10 دارای یک منوی Start  مخفی است. مخفی به این معنا که ممکن است نخواهید در برخی مواقع آن را فعال کنید. از این منو برای دسترسی آسانتر به قابلیتهای مهمی همانند Command Prompt، Control Panel و Task Manager استفاده می شود.

برای این منظور تنها کافی است که بر روی دکمه Start یا همان آیکون ویندوز راست کلیک کنید. یک منوی کرکره ای با انواع ابزارهای مدیریتی مشاهده می کنید. از جمله آنها می توان به گزینه های مختلف برای خاموش کردن ویندوز و یک لینک Desktop برای مشاهده سریع صفحه دسکتاپ اشاره کرد(البته  برای این منظور می توان بر روی قسمت کوچکی که در گوشه سمت راست نوارابزار قرار دارد نیز کلیک کنید).

نمایش منوی مخفی Start در ویندوز 10

اگر مونیتور شما لمسی است، برای دسترسی به این منو باید بر روی دکمه Start آن با انگشت خود ضربه زده و چند ثانیه نگه دارید.

این منو می تواند محبوب بسیاری از کاربران باشد. زیرا با استفاده از آن می توانید به راحتی به ابزاری دسترسی پیدا کنید که در حالت عادی باید برای دسترسی به آنها باید از بین چندین منو عبور کنید. بعنوان مثال، برای دسترسی به Event Viewer، System information و ابزارهای مدیریتی دیسک و کامپیوتر می توانید از طریق منوی زیر عمل کنید:

Start > All apps > Windows Administrative Tools

در حالیکه برای دسترسی به Command Prompt و Control Panel، Task Manager و نیز اجرای یک دستور می توانید از منوی زیر استفاده کنید:

Start > All apps > Windows System

منوی مخفی Start تمامی این ابزارهای مورد نیاز را تنها با یک کلیک در دسترس شما قرار می دهد.

 

Website design with by ZABET