به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

نحوه استفاده و تغییر نمایشگر PDF فایرفاکس

 

Firefox_PDF_viewer_610x356

 

چندین سال است که  مرورگر کروم دارای یک نمایشگر داخلی برای فایلهای PDF است، در حالیکه موزیلا اخیرا این قابلیت را به فایرفاکس 19 اضافه کرده است. این قابلیت برای اکثر کاربران مناسب می باشد. در ادامه به بررسی و بیان نحوه کار فایرفاکس با فایلهای PDF می پردازیم:

 

گزینه های مخصوص کنترل فایل PDF

 

نمایشگر PDF فایرفاکس بطور پیش فرض فعال می باشد و فایلهای PDF را در زمانی که بر روی لینکهای PDF کلیک می کنید، در درون مرورگر نمایش می دهد. اگر نمایش نداد باید پلاگ این های PDF  را که ممکن است قبلا نصب کرده باشید را غیر فعال کنید. اگر ترجیح می دهید که از نمایشگر دیگری برای مشاهده فایلهایPDF استفاده کنید(همانند Adobe Acrobat)، می توانید نمایشگر خود را بطور پیش فرض تغییر دهید . برای این منظور فرمان Option>Applications را اجرا کنید سپس در فهرست مربوطه گزینه Portable Document Format(PDF) را پیدا کنید. در زیر ستون Action، مشاهده خواهید کرد که گزینه Preview in FireFox انتخاب شده است، بر روی فهرست موجود کلیک کنید و نمایشگر دیگری را انتخاب نمایید.

 

Preview_PDF_in_Firefox

 

همچنین می توانید گزینه های فایرفاکس را به گونه ای تنظیم کنید که تا زمانی که بر روی فایلهای PDF کلیک می کنید، بطور پیش فرض به جای باز کردن، آنها را ذخیره کند. یا همچنین می توانید بر روی گزینه Always Ask تنظیم کنید تا هربار از شما برای انجام اینکار سئوال شود.

 

Firefox_PDF_always_ask

 

غیرفعال کردن نمایشگر PDF فایرفاکس

 

اگر می خواهید نمایشگر PDF فایرفاکس را بطورکل غیرفعال کنید، در نوار آدرس عبارت : About:config را تایپ کرده سپس بر روی دکمه I'll be careful, I promise کلیک کنید. آنگاه به دنبال pdfjs.disabled بگردید و بر روی ورودی دبل کلیک کنید که نتیجه آن یک مقدار بولین False یا true می باشد.

 

Disable_Firefox_PDF_viewer

 

Website design with by ZABET