به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

نحوه مخفی سازی نوار آفیس ٢٠١٣(Ribbon)

 

اگر می خواهید در آفیس 2013 از فضای بیشتری برای کار خود استفاده کنید، می توانید نوار آفیس(Ribbon) را مخفی کنید.

با ارائه آفیس 2007، مایکروسافت منوی استاندارد و نوارهای ابزار را با نوار جدید آفیس(Ribbon) جایگزین کرد. این نوار جدید به گونه ای طراحی شده است تا کاربران آفیس بتوانند راحت تر دستورات مورد نظر خود را پیدا کنند. در آفیس 2013 نیز از همان نوار آفیس استفاده می شود. با این وجود اگر ترجیح می دهید که از فضای کاری بیشتری استفاده کنید، می توانید آن را مخفی نمایید. در حقیقت می توانید بین سه نمای مختلف، یکی را انتخاب نمایید: نمای نوار کامل(Full Ribbon)، نمای سربرگها(tab-only) و نمای مخفی سازی خودکار.

برای اینکه بتوانید از بین نماهای مختلف نوارها یکی را انتخاب کنید، بر روی دکمه گزینه نمایش Ribbon کلیک کنید. این دکمه بین دکمه های Help و Minimize قرار دارد.

 

1_ribbon_office123


  • گزینه Autohide Ribbon  نوار آفیس را که در بالا قرار دارد، مخفی می سازد ولی هر زمان که بر روی بالای صفحه نمایش کلیک کنید، آن را مجددا ظاهر می سازد. این گزینه تنها برای حالت نمایش full-screen کاربرد دارد.

  • گزینه Show tabs تنها سربرگها را نمایش می دهد. به عبارتی دیگر با مخفی کردن دستورات تنها سربرگهایی همانند File، Home و Insert نمایش داده می شوند. کلیک بر روی سربرگها باعث می شود تا دستورات مجددا بطور موقت ظاهر شوند.


  •  


2_ribbon_office123


  • گزینه Show tabs and commands، نمای پیش فرض است که در آن سربرگها به همراه دستورات نمایش داده می شوند.
  •  

3_ribbon_office123

 

اگر می خواهید نمای خود را از نمای tab-only  به full Ribbon تغییر دهید( و یا برعکس)، روشهای متعددی برای انجام اینکار وجود دارد. اولین روش آن است که بر روی یک سربرگ دبل کلیک کنید. انجام اینکار باعث بسته شدن نوار آفیس(Ribbon) یا باز شدن مجدد آن می شود. روش دوم استفاده از کلیدهای میانبر CTRL+F1 است.

به خاطر داشته باشید که هر برنامه در بین مجموعه برنامه های آفیس، گزینه های نمایشی تنظیم شده خود را نگه می دارد، به همین دلیل می توانید هرکدام از آنها را بصورت دلخواه و جداگانه در برنامه های ورد، اکسل و پاورپوینت و سایر برنامه های آفیس تغییر دهید.


 

Website design with by ZABET