به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

نحوه مدیریت اسکریپتهای Greasemonkey

 

در این پست به بیان نحوه مدیریت اسکریپتهای کاربران Greasemonkey  و نیز نحوه غیرفعال کردن، حذف نمودن و یا ایجاد تغییرات در آنها می پردازیم.

اسکریپت های کاربران به راحتی نصب می شوند . اگر اغراق نباشد باید گفت از اینگونه اسکریپتها هزاران تا وجود دارد. البته add-on مربوط به Greasemonkey مدیریت آن را بسیار آسان کرده است.

 

Screen_Shot_2013-01-18_at_4.27.06_PM

 

برای دسترسی به صفحه مدیریت Greasemonkey، کافی است در سمت راست نوار آدرس، بر روی فلش رو به سمت پایین که در سمت راست دکمه Greasemonkey قرار دارد کلیک کنید و Manage User Scripts را انتخاب کنید. اجرای این دستور برگه جدیدی را به همراه فهرستی از اسکریپتهای شما نمایش می دهد. برای هر اسکریپت دکمه ای را به جهت غیرفعال کردن یا حذف آن مشاهده می کنید. همچنین یک دکمه Preferences برای هر اسکریپت وجود دارد که به شما این امکان می دهد تا بصورت دستی صفحات را به آن اضافه کرده یا از آن پاک کنید. با این وجود شک داریم که شاید میلیونها نفر از وجود چنین تنظیماتی با خبر باشند.

 

Screen_Shot_2013-01-18_at_4.22.55_PM_610x291

 

علاوه بر فراهم آوردن این امکان برای شما که اسکریپت های کاربری خود را مدیریت کنید، منویی که از طریق دکمه Greasemonkey قابل دسترس می باشد، این امکان را به شما می دهد تا به گزینه های Greasemonkey دسترسی داشته و اسکریپت کاربری جدیدی را اضافه کنید. در پایین صفحه به شما نشان داده می شود در صفحه ای که در حال مشاهده آن می باشید، کدام اسکریپتها در حال اجرا هستند.

درحالیکه می توانید اسکریپتها را بطورجداگانه غیرفعال کنید، همچنین می توانید تمامی آنها  بطور همزمان و با کلیک کردن بر روی دکمه Greasemonkey غیرفعال کنید. زمانی که آیکون کله میمون محو شد، می فهمید که تمامی اسکریپتهای Greasemonkey غیرفعال می باشند. برای فعال کردن اسکریپتها، کافی است مجددا بر روی آن دکمه کلیک کنید. برای حذف خود add-on مربوط به Greasemonkey، فرمان Tools>Add-ons را اجرا کنید تا آن را حذف نمایید.

 

Website design with by ZABET