به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

نحوه Export کردن داده ها به درون فایلهای اکسل به کمک دستورات (آموزش MATLAB)

 

بازگشت به صفحه اصلی آموزش MATLAB

 

برای export کردن داده ها به درون فایلهای اکسل کافی است دستور xlswrite() اجرا شود. بعنوان مثال می توانید فایل اکسل جدیدی را با مشخص کردن نام فایل و نیز متغیری که می خواهید export شود، ایجاد کنید. دستور زیر یک ماتریس 2x5 تصادفی (random) ایجاد می کند سپس ماتریس را در درون یک فایل اکسل به نام randomExcel.xlsx که در پوشه current Folder قرار دارد، export می کند.

 

export داده ها به درون فایل اکسل

 

می توانید پوشه current Folder را باز کنید تا مشاهده کنید که فایل اکسل جدیدی به نام randomExcel در آن ذخیره شده است. اگر فایل را باز کنید، داده های تصادفی را در آن مشاهده می کنید. این مسئله را مدنظر داشته باشید که اگر فایلی به همان نام در آن پوشه قرار داشته باشد،  MATLAB فایل جدید را برروی آن می نویسد. همچنین فایلی که در حال export کردن داده ها به درون آن می باشید، در زمان export داده ها نمی تواند در اکسل باز شود.

همانند زمان خواندن از یک فایل اکسل می توانید نام صفحه و نیز داده هایی که باید خوانده شوند(بازه ای را مشخص کنید) را مشخص کنید. برای مشخص کردن این بازه کافی است تا تنها گوشه سمت راست و بالا را مشخص کنید. سپس MATLAB بطور خودکار بازه مورد نظر شما را برحسب اندازه داده هایی که می خواهید export کنید، محاسبه می کند. در زیر صفحه جدیدی از داده ها اضافه می شود به نام Random Data، سپس همان ماتریس تصادفی قبلی را ذخیره می کند با این تفاوت که اینبار از ستون B و سطر 2 اینکار را شروع می کند. هنگامی که MATLAB صفحه جدیدی را در یک فایل اکسل ایجاد می کند، پیغام هشداری را در پنجره فرمان نمایش می دهد:

 

export

 

بازگشت به صفحه اصلی آموزش MATLAB

 

Website design with by ZABET