به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

نحوه Import کردن داده ها از فایلهای متنی با استفاده از دستورات (آموزش MATLAB)

بازگشت به صفحه اصلی آموزش MATLAB

 

کپی کردن دستی داده ها یا استفاده از ویزارد Import برای import کردن یک فایل یا یک نوع فایل، می تواند خسته کننده  باشد. بنابراین بهتر است برای انجام اینکار از دستورات اینکار استفاده کنیم. اگر importکردن داده ها قسمتی از یک برنامه باشد، معمولا می توانید با استفاده از یک دستور در درون برنامه اینکار را انجام دهید.

البته این نکته را مدنظر داشته باشید زمانی که داده هایی را با استفاده از ویزارد import می کنید، پیش نمایشی از آنها را می توانید مشاهده کنید و بدین طریق خطاهای بوجود آمده را مشاهده کرده و برطرف نمایید. ولی هنگامی که برای import کردن داده ها از دستوری استفاده می کنید، داده های شما باید به خوبی مرتب شده باشند تا بتوانید آنها را import کنید. بعنوان مثال اگر تعدادی از داده های شما از قلم افتاده باشند و یا از یک قالب غیراستاندارد عددی در فایل متنی استفاده کنید، می تواند باعث بروز خطا شود. با این وجود همیشه هم امکان اعلام خطا در هنگام Import داده ها وجود ندارد.

اگر داده ها به خوبی نوشته و مرتب شده باشند، Import کردن آنها کار بسیار آسانی خواهد بود. فرض کنید می خواهید داده های خود را در فایل testData_text.txt بعنوان متغیر جدیدی به نام myData ، import کنید. دستور زیر را وارد کنید:

 

import داده ها با استفاده از دستورات

 

حال متغیر جدید myData در پنجره WorkSpace ظاهر می شود. توجه داشته باشید که حتما نام فایل به همراه پسوند .txt آن در بین یک جفت کتیشن قرار داشته باشد. حال نام متغیر را در پنجره فرمان وارد کنید تا محتویات آن را مشاهده کنید:

 

import داده ها

 

بازگشت به صفحه اصلی آموزش MATLAB

Website design with by ZABET