به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

نحوه Uninstall کردن ویندوز ٨.١

 

بهترین راه برای بازگرداندن آپگرید ویندوز 8.1، جلوگیری از نصب آن است.

 

Windows_8-1_logo_270x177

 

امیدوار باشید که از ویندوز 8.1 خوشتان بیاید زیرا بعد از نصب آن، تقریبا هیچ راهی برای بازگشت نیست.

در بیشتر اکانت ها، ویندوز 8.1 را با استفاده از یک رابط کاربری، افزودن یک گزینه boot-to-desktop و بازگرداندن دکمه Start( البته نه آن دکمه ای که مدنظر شما است)، بر روی ویندوز 8 ارتقا می دهند.

آپگرید ویندوز 8 به ویندوز 8.1 باعث بروز مشکلات فراوانی برای کاربران شده است. این مسئله را می توان از انجمن های متعددی که در این زمینه بر روی اینترنت وجود دارند متوجه شد. به همین علت بسیاری از کاربران خواهان آن هستند تا سیستم خود را به ویندوز 8 بازگردانند.

در ویندوز 8.1 هیچ گزینه Uninstall ، امکان پشتیبانی از System restore و بطور کلی هیچ راهی برای بازگشت به ویندوز 8 وجود ندارد.

با گشت و گذار در اینترنت و صفحه ویندوز 8.1 مایکروسافت، در قسمت سئوالات رایج(FAQ) به مطلب زیر بر خوردیم:

بعد از نصب ویندوز 8.1 دیگر قادر به استفاده از پارتیشن بازیابی(recovery partition ) بر روی سیستم خود نیستید تا با استفاده از آن به نگارش قبلی ویندوز بازگردید.

 

 پس چگونه ویندوز 8.1 خود را uninstall کنیم؟

 

مطابق با آنچه که مایکروسافت اعلام کرده است، اگر از ویندوز 8Pro و با Media Center به ویندوز 8.1 Pro با Media Center آپگرید کرده اید، ممکن است بتوانید با رفرش کردن سیستم خود، ویندوز 8.1 خود را مجددا به ویندوز 8 بازگردانید.

اگرچه این نکته را مدنظر داشته باشید که به DVD یا درایو فلش مربوط به نصب ویندوز 8 نیاز خواهید داشت و اگر آن را قبلا از فروشنده کامپیوترتان تهیه نکرده یا قبل از نصب ویندوز 8.1 ایجاد نکرده اید، ممکن است با مشکل مواجه شوید.

 

Website design with by ZABET