به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

نگاه اجمالی به آفیس ٢٠١٣ + تصویر

 

الگوی مورد نظر خود را در همان ابتدای کار انتخاب کنیدWordTemplates(1)

 

آفیس 2013 به همراه قابلیتهای مفیدی برای نسخه های دسک تاپ و پریمیوم خانگی 365 آفیس که به Cloud متصل می باشند، ارائه شده است. آفیس 2013 به نظر جدید می آید و برای فن آوری صفحه لمسی ویندوز 8 قابل استفاده می باشد. آخرین نسخه از مجموعه آفیس دارای قابلیتهای زیادی می باشد که استفاده از آن را نسبت به نسخه های قبلی آفیس آسانتر می کند.

از صفحه جدید Start Pages برنامه های کاربردی مختلف موجود در آفیس، می توانید برنامه مورد نظر خود را از بین الگوهای پیش ساخته موجود انتخاب کنید که قبلا هرگز امکان انجام اینکار از ابتدا به ساکن وجود نداشت.


 نوار Ribbon اختیاری استWordRibbon(2)

 

در این نگارش از آفیس هنوز هم نوار Ribbon وجود دارد و در راستای هر برگه تعداد ابزارهای زیادی را به شما پیشنهاد می دهد و هنوز هم مثل قبل می تواند تشخیص دهد برای کاری که در حال انجام آن می باشید کدامیک از این ابزارها بیشتر مورد نیاز می باشند. اکنون می توانید این نوار را مخفی کنید و تنها زمانی که به آن نیاز داشتید از آن استفاده کنید.


 اکسل بهترین نمودار(Chart) را در اختیار شما می گذاردExcelRecommendedCharts(3)

 

 در هنگام ساخت نسخه جدید برنامه آفیس که مخصوص صفحات لمسی می باشد، مایکروسافت بسیاری از فعالیتهای متداول را که برای انجام آنها نیاز به چندین کلیک می باشد، آسان کرده است. یکی از جدیدترین قابلیتهای اکسل این است که شما می توانید داده ها را بطور مشخص نشان داده (Highlight کنید) و با استفاده از نرم افزار آفیس بهترین نمودار یا گراف برای نمایش آن داده ها به شما توصیه می شود.


 برای رسم نمودارهای گراف داده های خود را وارد کنیدExpenseTrendsGraph(4)

 

ایجاد یک نمودار گراف از ابتدا به ساکن کار بسیار وقت گیر و پرزحمتی می باشد ولی با استفاده از آفیس 2013 می توانید الگویی را انتخاب کرده و داده های خود را در آن وارد کنید.


 قبل از شروع کار طرح مورد نظر خود را انتخاب کنیدPowerPointTemplates(5)

 

قبل از اینکه اولین نقطه بولت خود را وارد کنید، می توانید از بین چندین طرح رنگی مختلف، طرحی را به دلخواه خود انتخاب کنید. اگر اولین انتخاب خود را دوست ندارید، می توانید الگوهای مختلف دیگر را مشاهده کنید و از بین تعداد طرحهای مختلف یکی را انتخاب کنید. طرح انتخابی شما به طور خودکار به سمت راست صفحه منتقل می شود.

 

شکل و شمایل جدید هرگز مانع ادامه کار شما نخواهد شد

 


PowerPointTransition(6)

 

حتی با دکمهای جدید، نوار Ribbon اختیاری  و سایر قابلیلهای جدید، هنوز هم همانند قبل قادر به تغییر اسلایدهای presentation خود می باشید. البته در آفیس 2013 بطور حتم مراحل انجام اینکار آسانتر و کوتاهتر می باشد.

 

نمای Presenter باعث سوپرایز شما نمی شود


PowerPointPresenterView(7)

 

نمای جدید Presenter اسلاید بعدی presentation شما  را در سمت راست و ابزارها (همانند یک اشاره گر لیزری مجازی) و یادداشتها را در سمت چپ نمایش می دهد. به همین دلیل هم هست که همیشه می توانید مراحل بعدی را مشاهده کنید.


 نکاتی برای استفاده از OneNoteOneNoteHelp(8)

 

OneNote هنوز بهترین برنامه برای همکاری همزمان در آفیس 2013 است ولی به منظور استفاده بیشتر مردم از این نرم افزار، مایکروسافت یک برنامه آموزشی به این برنامه اضافه کرده است(tutorial onscreen) که نحوه استفاده از این نرم افزار را بیان می کند.

 

ایجاد یک تقویم سفارشی در پابلیشر

 


PublisherCalender(9)

 

پابلیشر دارای تمامی ابزارها و امکانات مورد نیاز برای ایجاد خبرنامه و سایر فرمها می باشد همچنین گزینه های پستی مختلفی را برای کمک به جمع آوری اطلاعات شما از مشتریانتان ارائه می دهد.


 ایجاد خبرنامه براساس سلیقه شماPublisherNewsletter(10)

 

همانند بسیاری از برنامه های آفیس 2013، برنامه پابلیشر دارای الگوهای متعددی است که می توان از آنها بعنوان یک نقطه شروع استفاده کرد سپس برحسب سلیقه شما برنامه را سفارشی کرد تا تجارت و کسب و کار خود را به بهترین نحو ممکن ایجاد و ارائه دهید.


 الگویی را انتخاب کنید که به اطلاعات شما مرتبط می باشدAccessTemplates(11)

 

از بین الگوهای مختلف یکی را انتخاب کنید سپس داده های خود در برنامه اکسس وارد کنید تا کسب و کار خود را با دید بازتری دنبال کنید.

 

Website design with by ZABET