به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

چگونه به کمک Office on Demand، روی کامپیوتر دیگران از آفیس استفاده کنیم

 

یکی از قابلیتهای بسیار شگفت انگیز آفیس 2013 ، قابلیت Office on Demand است که به شما امکان می دهد تا بر روی هر کامپیوتری به آفیس دسترسی داشته باشید.

 

OfficelogoOrange_Web_610x193

 

بسیاری از قابلیتهای جدید مایکروسافت آفیس 2013 مبتنی بر ابری (Could) می باشند. یکی از این قابلیتها Office on Demand است. این قابلیت به مشترکان آفیس 365 این امکان را می دهد تا  امکان استفاده از آفیس را برای هر کامپیوتری که سیستم عامل ویندوز 7 یا ویندوز 8 دارد و به اینترنت متصل می باشد، فراهم آورد.

اگر در حال سفر می باشید و به کامپیوتر شخحصی خود که بر روی آن آفیس نصب شده است، دسترسی ندارید ولی با این وجود می توانید از کامپیوتر دیگران استفاده کنید، قابلیت Office on Demand روش مناسبی برای دسترسی به آفیس می باشد. حتی می توانید از آن برای ویرایش فایلهای ذخیره شده خود بر روی SkyDrive استفاده کنید. و هنگامی که از کامپیوتر شخصی دیگران خارج شدید، برنامه و فایلهای شما دیگر از طریق آن کامپیوتر در دسترس نیستند. در زیر به بیان نحوه تنظیم Office on Demand می پردازیم:

مرحله 1: به سایت Office.com مراجعه کنید و با استفاده از اکانت مایکروسافت خود وارد شوید.

مرحله 2: هنگامی که وارد شدید، فهرستی از برنامه های آفیس را در زیر "Office on Demand" مشاهده می کنید. بر روی یکی از برنامه ها کلیک کنید تا Setup اجرا شود.

 

Office_on_demand_list_610x461

 

مرحله 3: بسته به نوع مرورگری که از آن استفاده می کنید، از شما خواسته می شود تا یک برنامه Add-on  کوچک را دانلود کنید یا از شما خواسته می شود تا یک add-on مرورگر را نصب کنید. اجازه نصب برنامه مزبور را بدهید.

 

Install_add-on

 

مرحله 4: هنگامی که add-on نصب می شود، برنامه آفیس اجرا شده و باز می شود. اگر از مرورگر کروم استفاده می کنید، ممکن است یک درخواست اضافی دیگر را نیز مشاهده کنید. اگر اینگونه بود، بر روی دکمه Launch application کلیک کنید تا آفیس به کار خود ادامه دهد.

 

Office_on_demand_starting

 

مرحله 5: سپس با استفاده از اکانت مایکروسافت خود وارد شوید و از برنامه آفیس استفاده کنید.

 

Microsoft_Word_on_demand_610x357

 

به خاطر داشته باشید که برای استفاده از Office on Demand به یک ارتباط اینترنتی نیاز است. همچنین اگر برای دسترسی به برنامه Office on Demand، مکررا فقط از یک کامپیوتر استفاده می کنید، نیاز به انجام پاره ای اصلاحات اجرایی دیگری نیز دارید زیرا که برنامه ها در cache ذخیره می شوند. برای پاک کردن cache فقط کافی است برنامه add-on مزبور را از روی کامپیوتر مربوطه حذف کنید.

 

Website design with by ZABET