به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

چگونه داده های صفحات پیمایش شده کروم را بطورخودکار حذف کنیم

 

chrome_logo1_120x113

 

گوگل کروم یکی از محبوبترین مرورگرهای وب می باشد که برخی مواقع بیان و شرح یک قابلیت بیان نشده از آن می تواند باعث تعجب شما شود. حذف خودکار چیزهایی مانند صفحات پیمایش شده، تاریخچه دانلود، cache، کوکی ها و حتی داده های ذخیره شده در فرم ها، یکی از همان قابلیتها می باشد. می توانید اینکار را بطور دستی در زمان پیمایش وب انجام دهید ولی انجام اینکار بطور دستی قدری سخت و دشوار می باشد. البته با وجود این قابلیت، شما هم مجبور به انجام اینکار نیستید.

به همین دلیل از یک برنامه الحاقی کروم به نام Click&Clean استفاده می کنیم. نه تنها این برنامه دارای قابلیتهای بیشتری از گزینه های استاندارد موجود در کروم می باشد، بلکه تمامی کارها را بطور خودکار انجام می دهد.

ابتدا باید یک نسخه از برنامه الحاقی Click&Clean را در گوگل کروم خود نصب کنید. پس از آن باید پیکربندی هایی را انجام دهید تا این برنامه در ادامه کارهای خود را بطور خودکار انجام دهد.

 

clickandclean2

 

بر روی آیکون جدیدی که در نوارابزار کروم شما نمایش داده می شود کلیک کنید. این آیکون با یک حرف C در وسط آن نمایش داده می شود. اگر برگه جدیدی باز نمی شود و به جای آن یک منو را مشاهده می کنید، بر روی آیکون Options کلیک کنید.

 

clickandclean_610x369

 

حال زمانی که مرورگر بسته می شود، بر روی Clear Private Data کلیک کنید. گزینه Disable را غیرفعال کنید سپس مجددا شروع به تغییر و سفارشی کردن گزینه هایی بپردازید که می خواهید حذف شوند. همچنین می توانید کاری کنید تا قبل از حذف هر گزینه، برنامه الحاقی مزبور از شما سئوال کند.

این برنامه بیشتر مناسب حال افرادی است که از گوگل کروم در محل کار خود استفاده می کنند و می خواهند اطمینان حاصل کنند که بعد از بستن مرورگر و خروج از محل کار هیچ اطلاعاتی در زمینه فعالیتها، کوکی ها و سایر اطلاعات آنها بر روی مرورگر کروم باقی نمانده است.

 

 

Website design with by ZABET