به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

چگونه در ویندوز ١٠ به حالت safe Mode کامپیوتر خود را بوت کنیم

 

راه اندازی ویندوز 10 به حالت Safe Mode

اگر کامپیوتر شما دچار مشکل شده باشد، حالت safe mode حالتی برای بررسی مشکلات شما می باشد. حالت Safe Mode در هنگام راه اندازی ویندوز، برنامه ها و درایورهایی را که مورد نیاز نمی باشند غیرفعال می کند به همین واسطه هم می توانید تشخیص دهید که آیا مشکل بوجود آمده از تنظیمات و درایورها می باشد یا خیر.

در ویندوز 10 نگارش Windows 10 Pro Insider Preview Build 10166 راه اندازی سیستم به حالت Safe Mode بسیار آسان است  حتی برای راه اندازی آن نیازی به استفاده از Command Prompt  ندارید. در زیر به بررسی آن می پردازیم:

 

راه اندازی ویندوز 10 به حالت Safe Mode

 

  1. منوی Settings را باز کنید و به گزینه Update & security > Recovery > Advanced startup مراجعه کنید. با کلیک بر روی Advanced startup، کامپیوتر شما برای حالت بازیابی (recovery) راه اندازی می شود.

راه اندازی ویندوز 10 به حالت Safe Mode

2- اکنون شما یک صفحه آبی رنگ با سه گزینه بر روی آن مشاهده می کنید: Continue، Troubleshoot و Turn off your PC. اکنون در حالت بازیابی هستید. بر روی گزینه Troubleshoot کلیک کنید تا گزینه های پیشرفته بیشتری را مشاهده کنید.

 

راه اندازی ویندوز 10 به حالت Safe Mode

3- در منوی Troubleshoot، بر روی گرینه Advanced options کلیک کنید. منوی گزینه های Advanced، گزینه های متعددی را در اختیار شما قرار می دهد: System Restore، System Image Recovery، Startup Repair،  Command Prompt، Startup Settings و Go back to the previous build. اکنون بر روی گزینه Startup Settings کلیک کنید تا نحوه راه اندازی ویندوز را تغییر دهید.

 

راه اندازی ویندوز 10 به حالت Safe Mode

4- در منوی Startup Settings، بر روی دکمه Restart کلیک کنید تا کامپیوتر خود را راه اندازی کنید. اکنون کامپیوتر شما مجددا راه اندازی می شود.

راه اندازی ویندوز 10 به حالت Safe Mode

5- هنگامی که کامپیوتر شما راه اندازی می شود، یک صفحه آبی روشن را به همراه منوی Startup Settings مشاهده می کنید. اکنون می توانید یکی از گزینه ها را از طریق صفحه کلید انتخاب کنید. برای راه اندازی کامپیوتر در حالت Safe Mode، کافی است عدد 4 یا F4 را فشار دهید. برای راه اندازی در حالت Safe Mode با امکان شبکه، عدد 5 یا F5 را فشار دهید. برای راه اندازی کامپیوتر به حالت Safe Mode به همراه خط فرمان (Command Prompt)، عدد 6 یا F6 را فشار دهید. اگر تصمیم شما برای راه اندازی مجدد کامپیوتر به حالت Safe Mode تغییر کرد و خواستید کامپیوتر خود را به حالت عادی راه اندازی کنید، کافی است کلید ENTER را فشار دهید.

 

 

Website design with by ZABET