بازدید: ٨٢۵۴

چگونه ویندوز 10 را به سرعت خاموش کنیم

در ویندوز 10 باید از دکمه Start برای خاموش کردن PC خود استفاده کنید. برای این منظور باید بعد از دکمه Start بر روی Power و در آخر بر رویShut Down کلیک کنید. هنوز این مسئله برای کاربران مشخص نیست که چرا مایکروسافت یک دکمه shut Down بر روی صفحه نمایش قرار نمی دهد تا تنها با یک کلیک ساده کامپیوتر خود را خاموش کنیم. البته خوشبختانه هنوز روشهای سریعتری برای خاموش کردن کامپیوتر وجود دارند که در زیر به شرح آنها می پردازیم:

گزینه1: برنامه نویسی مجدد دکمه پاور

 

خاموش کردن سریع ویندوز 10

چرا نباید هروقت می خواهیم کامپیوتر را خاموش کنیم از دکمه پاور(Power) آن استفاده کنیم؟ در اکثر کامپیوترها این دکمه از قبل به گونه ای برنامه ریزی شده است تا با فشردن آن کامپیوتر به حالت sleep درآید.

برای این منظور کافی است در فیلد جستجوی(Search) ویندوز 10 عبارت Power را تایپ کنید سپس در بین نتایج بدست آمده بر روی گزینه Power Options کلیک کنید.

حال در لیست گزینه های سمت چپ بر روی Choose what the power buttons do کلیک کنید. همانطور که مشاهده می کنید، دو گزینه منو بعد از گزینه When I Press the power button نمایش داده می شوند (On Battary و Pligged In). البته در صورتی که از PC استفاده می کنید، حتما گزینه های شما فرق خواهند داشت.

 

خاموش کردن سریع ویندوز 10

 

بر روی منوی مذکور کلیک کرده و گزینه Shut Down را انتخاب کنید. برروی دکمه Save Changes کلیک کنید. اکنون هرزمان که دکمه power را فشار دهید، کامپیوتر شما فورا خاموش می شود.

گزینه 2: افزودن میانبر مخصوص خاموش کردن کامپیوتر

اگر دکمه پاور دستگاه شما چندان به راحتی در دسترس نیست یا از فرآیند خاموش کردن کامپیوتر با سه کلیک، رضایت ندارید، می توانید یک میانبر مخصوص خاموش کردن ویندوز به صفحه دسک تاپ خود اضافه کنید.

برای این منظور کافی است بر روی یک فضای خالی از صفحه نمایش خود راست کلیک کرده سپس گزینه New > Shortcut را انتخاب کنید. در فیلد Location که ظاهر می شود، عبارت زیر را تایپ کنید:

%windir%\System32\shutdown.exe /s /t 0

 

خاموش کردن سریع ویندوز 10

 

سپس بر روی Next کلیک کنید تا ساخت میانبر را به اتمام برسانید. اکنون شما یک آیکون Shutdown دارید که تنها با یک دبل کلیک ساده می توانید کامپیوتر خود را خاموش کنید. همچنین می توانید آن را به درون نوارابزار(TaskBar) بکشید تا این فرآیند را تنها با یک کلیک انجام دهید.

گزینه 3: استفاده از راست کلیک

اگر بر روی دکمه Start راست کلیک کنید، یک منوی میانبر بلندبالایی را مشاهده می کنید که در آن گزینه Shut down یا Sign out تقریبا در انتهای آن قرار دارد. اشاره گر ماوس را بر روی آن ببرید سپس بر روی گزینه Shut down کلیک کنید. این روش به نسبت دو روش قبلی، قدری کند محسوب می شود ولی با این وجود تنها از دو کلیک برای خاموش کردن کامپیوتر استفاده می شود.

 

خاموش کردن سریع ویندوز 10

 

طراحی سایت و سئو توسط ضابط