به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

امکان کرایه یک ماشین تسلا (Tesle) توسط مسافرین اوبر (Uber) در دبی

 

اکنون ساکنین دبی می توانند به غیر از ماشین های شاسی بلند و لوکسی که از سوختهای فسیلی استفاده می کنند یکی از 50 عدد ماشینهای تسلای (Tesla) مدل های S و X را از اوبر(Uber) کرایه کنند.  

 

ماشین تسلا Tesla

 

در اوایل اکتبر سال 2017 بود که شرکت اوبر به کاربران خود در دبی اعلام کرد می توانند برای سفرهای خود ماشینهای تسلا را سفارش دهند که البته هزینه اضافی آن مطابق با سرویس UberBlack  محاسبه می شود. گفته شده در سال 2018 و 2019 تعداد 150 عدد دیگر از این نوع ماشین ها به سیستم حمل و نقل اوبر اضافه خواهند شد.

با این وجود ساکنین دبی اولین افرادی نیستند که می توانند از طریق اپلیکیشن اوبر از این مدل ماشینها کرایه کنند بلکه قبلا این اتفاق در شهر مادرید اسپانیا نیز افتاده است.

لازم به ذکر است که شرکت تاکسیرانی دبی تنها به دلیل الکتریکی بودن ماشینهای تسلا از آنها استفاده نمی کند بلکه آنها با نگاه آینده و وجود قابلیت خودران بودن اتومبیلهای تسلا ، آنها را انتخاب کرده اند.

طبق برنامه تعیین شده تا سال 2030 باید بیش از 25 درصد از سفرهای حمل و نقلی و ترابری در دبی بصورت هوشمند و بدون راننده صورت پذیرد.  هدف از این پروژه صرفه جویی اقتصادی است که رقم آن می تسواند سالیانه تا 22 میلیارد درهم امارات باشد.

دبی سعی می کند تا جایگاه خود را بعنوان یکی از شهرهای پیشرو جهان در ترابری و حمل و نقل حفظ کند. در نوامبر سال 2017 بود که قرارداد نصب یک شبکه حمل و نقل ریلی hyperloop جدید در دبی امضا شد تا بدین وسیله فاصله بین دبی تا ابوظبی حداکثر تا 12 دقیقه طی شود. همچنین در همین اواخر بود که دولت اعلام کرد که آزمایش استفاده از تاکسی هوایی نیز موفقیت آمیز بوده است.  

Website design with by ZABET