به سایت خوش خبر دات نت | آموزش رایگان کامپیوتر و IT خوش آمدید

گوگل اجازه فروش و یا قرض دادن عینکهای خود را به کاربران نمی دهد

 

شرایط خدمات عینکهای گوگل به گونه ای است که کاربران آنها نمی توانند عینکهای فوق پیشرفته 1500 دلاری خود را به دیگران قرض داده یا بفروشند زیرا در آن صورت عینک مزبور غیرفعال می شود.

 

Google-Glass-photo_610x306

 

اگر در این رویا به سر می برید که با خرید یکی از عینکهای Explorer Edition گوگل بتوانید بعدا آن را بفروش رسانده و سودی بدست آورید باید بگوییم که سخت در اشتباهید زیرا که گوگل قوانینی را برای فروش مجدد عینکهای خود وضع کرده است.

اخیرا پیش نمایشی از اسناد مربوط به عینکهای گوگل و نیز قوانین مربوط به آن به همراه بایدها و نبایدهای مربوط به آن بدست آمده است. یکی از این موارد بطور حتم این است که فروش مجدد یا حتی قرض دادن عینک 1500 دلاری گوگل به افراد دیگر ممنوع است. کسانی که اینکار را انجام دهند، عینک باارزش آنها غیرفعال می شود.

همانطوری که در سایت Wired در رابطه با مالکیت و نحوه استفاده از عینک گوگل بیان شده است، شما نمی توانید عینک خود را به کسی دیگری فروخته، قرض داده یا برای وی ارسال کنید. اگر اینکار را بدون اجازه گوگل انجام دهید، گوگل این حق را برای خود قائل است که ابزار خود را غیرفعال کند تا نه شخص خریدار و نه شخص فروشنده نتوانند دیگر از آن استفاده کنند(یعنی صاحب اولیه عینک هم دیگر قادر به استفاده از آن نیست)حتی نمی تواند آن را مجددا به شرکت گوگل پس داده یا از پشتیبانی و گارانتی آن استفاده کند.

این تنها محدودیت وضع شده بر روی ابزار جدید گوگل نمی باشد. از آنجایی که گوگل 95درصد از سود شرکت خود را از تبلیغات کسب می کند، اجازه نمی دهد تا کاربری که از عینک استفاده می کند، بر روی عینک خود تبلیغی بچسباند. یکی از شروط مربوط به استفاده از عینک گوگل آن است که نباید هیچ نوع تبلیغی بر روی آن قرار داده شود زیرا در غیر اینصورت کاربران نمی توانند برنامه های مخصوص ابزار خود را دانلود کنند. لازم به ذکر است که این عینک گوگل دارای یک دوربین 5 مگا پیکسلی، یک گیرنده صوتی، بلوتوث ، Wi-Fi و یک حافظه 12GB است.

 

Website design with by ZABET