بازدید: ١٨٣٠

به 5 دلیل نباید ویندوز خود را به ویندوز 10 ارتقا دهید

درحالیکه زمان به روز رسانی جدید و رایگان ویندوز 10 به زودی به اتمام می رسد، بسیاری از کاربرانی که دارای ویندوز 7، 8 یا 8.1 می باشند برای به روز رسانی ویندوز خود به نسخه ویندوز 10 هنوز مردد هستند. به دلایل مختلفی ممکن است ویندوز 10 ، سیستم عامل مناسبی برای شما به حساب نیاید. در زیر به بیان و بررسی 5 دلیل عمده آن می پردازیم.

 

 

سیستم شما از نظر سخت افزاری امکانات کافی ندارد

برای راه اندازی ویندوز 10 امکانات سخت افزاری چندان خاصی مورد نیاز نمی باشد ولی با این وجود ممکن است PC برخی از کاربران امکانات اولیه مورد نیاز را نداشته باشد. به عنوان مثال، فضای کافی بر روی هارد دیسک خود نداشته باشند. برای نصب نسخه 64 بیتی ویندوز 10 شما حداقل به 20GB فضا بر روی هارد دیسک خود نیاز دارید (برای نسخه 32 بیتی تقریبا  به 16GB فضا نیاز دارید). همچنین پردازنده شما باید حداقل 1 GHZ با 2GB رم باشد (یا 1GB برای نسخه 32 بیتی). سیستم شما باید دارای کارت گرافیک سازگار با DirectX 9 و درایور WDDM باشد. 

 

از لوازم جانبی قدیمی یا ناشناس استفاده می کنید

اکنون که تقریبا بیش از یکسال است که از ارائه ویندوز 10 می گذرد، اکثر سازندگان لوازم جانبی کامپیوتر، درایورهایی منبطق و سازگار با ویندوز10 را برای ابزار خود ارائه داده اند(البته اکثر آنها و نه همه آنها). پیشنهاد می کنیم قبل از ارتقا سیستم عامل خود به ویندوز 10 از این مسئله اطمینان حاصل کنید که آیا تمامی لوازم جانبی کامپیوتر شما قابلیت ارتقا به ویندوز 10 را دارند یا خیر. برای همین مسئله باید همه ابزارها را از جمله صفحه کلید، میکروفون، بلندگو و کارت گرافیک بررسی کنید. 

 

شما به حریم شخصی خود اهمیت زیادی می دهید

ویندوز 10 همانند بیشتر سیستم عاملها دارای privacyهای خاص خود می باشد که بسیاری از آنها نیز معتبر هستند. بطور پیش فرض ویندوز 10 به گونه ای تنظیم شده است که بطور خودکار بازخوردهایی را به مایکروسافت ارسال می کند و قسمتی از پهنای باند ابزار شما را به سرویس به روزرسانی P2P تخصیص می دهد و ممکن است تبلیغاتی را در منوی Start شما نمایش دهد. اکثر این رفتارها را می توان غیرفعال کرد با این وجود برای بسیاری از آنها قابلیت غیرفعال شدن وجود ندارد. در حقیقت ویندوز 10 نسبت به نسخه های قدیمی تر ویندوز، داده های بیشتری را جمع آوری می کند. این نکته را می توان به عنوان بهای استفاده از ابزارها و قابلیتهای جذابی همانند Cortana دانست.

 

دوست ندارید به اجبار به روزرسانی کنید

همیشه به روزرسانی ویندوز کار خوبی بوده است. با این کار patchهای امنیتی مهم ارائه شده و باگ های ابزارهای شما برطرف شده اند. البته این همیشه بدان معنا نیست که شما باید سیستم خود را به روزرسانی کنید تا مشکلات شما برطرف شوند زیرا خود این آپدیت ها هم خالی از اشکال نیستند و ممکن است باعث برهم ریختگی کامپیوتر شما شوند. در نسخه های قدیمی تر ویندوز می توانید زمان به روز رسانی را مشخص کنید. ولی در ویندوز 10 این امکان وجود ندارد. ویندوز 10 به طور خودکار مواردی را که نیاز به  به روزرسانی دارند به کامپیوتر شما دانلود کرده و نصب می کند. اگرچه روشهای متعددی برای جلوگیری از به روزرسانی خودکار ویندوز 10 وجود دارد ولی با این وجود زحمت دارد و همیشه هم کارساز نیست. با این وجود می توانید برای راه اندازی مجدد سیستم که بعد از به روز رسانی ویندوز10 نیاز است، زمانبندی مشخصی را تعیین کنید.  

 

شما عاشق Media Center ویندوز باشید

مایکروسافت بسیاری از برنامه های قدیمی ویندوز را در ویندوز 10 قرار نداده است. در عوض بسیاری از برنامه های دسکتاپ قدیمی خود را با اپلیکیشن های جدید جهانی جایگزین کرده است. بعنوان مثال، برنامه Windows Photo Viewer دیگر وجود ندارد و آن را با اپلیکیشن جدید Photos جایگزین کرده است. با این وجود با اینکه می توانید برنامه Windows Photo Viewer را در ویندوز 10 بازگردانید ولی دیگر نمی توانید Windows Media Center را برگردانید. زیرا که این برنامه دیگر وجود ندارد. البته این مسئله برای بسیاری از افراد چندان مسئله مهمی به حساب نمی آید زیرا در حال حاضر بیشتر افراد فیلمها را بصورت آنلاین تماشا می کنند و دیگر برای تماشای فیلم از DVD استفاده نمی کنند. بعد از ویندوز 8 ، مایکروسافت سعی در حذف Media Center کرده است. با این وجود برای برخی از کاربران هنوز استفاده از این برنامه حائز اهمیت است. اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که به این برنامه علاقه خاصی دارید و مشتاق استفاده از این برنامه می باشید بدانید که این برنامه در ویندوز 10 دیگر وجود ندارد.

 

 

طراحی سایت و سئو توسط ضابط